AlarmRegionWiadomość dnia

Najgorsze za nami? Stan rzek w woj.śląskim stabilizuje się. Gdzie jeszcze jest źle?

Sytuacja na śląskich rzekach jest stabilna. Przekroczenia stanów ostrzegawczych występują w kilku miejscach. Pogotowie przeciwpowodziowe zostało odwołane.

 

 

„Zostań prezydentem za 13 tysięcy! Jak to zrobić? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Występują jeszcze przekroczenia stanów ostrzegawczych na Wiśle, w Bieruniu oraz w Goczałkowicach, ale sytuacja tam się polepsza z każdą chwilą. Te stany się zmniejszają. Stany ostrzegawcze przekroczone są również na Odrze, ale tam też sytuacja jest ustabilizowana i powoli wszystko się normalizuje. Jedynie w Mstowie, na Warcie jest utrzymywane pogotowie przeciwpowodziowe ze względu na przekroczenie – mówi Janusz Kulej, kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Tam też jednak sytuacja powoli wraca do normy. Mając na uwadze prognozy powody służby wciąż pozostają jednak w gotowości. W ciągu najbliższych dni prognozowane są opady deszczu a nawet burze z gradem. IMGW podaje, że w najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych wzrostów stanów wód. Mogą występować podtopienia.

Mając na uwadze prognozy powody służby wciąż pozostają jednak w gotowości. W ciągu najbliższych dni prognozowane są opady deszczu a nawet burze z gradem
Mając na uwadze prognozy powody służby wciąż pozostają jednak w gotowości. W ciągu najbliższych dni prognozowane są opady deszczu a nawet burze z gradem

-Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Gliwicach cały czas pracuje w systemie podwyższonej gotowości do podjęcia ewentualnych działań. Oznacza to, że w trybie 24-godzinnym cieki w regionie są przez cały czas monitorowane przez nasze służby terenowe. Cały czas trwa również współpraca ze sztabami zarządzania kryzysowego zarówno po stronie wojewodów jak i po stronie powiatów. Nie mniej jednak sytuacja na ciekach odrobinę stabilizuje się, co napawa optymizmem – mówi Linda Hofman, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Służby przypominają także, by w momencie występowania burz zachować ostrożność – w tym nie szukać schronienia pod drzewami czy słupami energetycznymi.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

DPS w Orzeszu to kolejne ognisko koronawirusa. Jaka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej?

Katowice: Skoszone drzewa i BMW rozerwane na strzępy! Koszmarny wypadek na Beskidzkiej! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żłobki w Katowicach będą dostępne przez cały okres wakacyjny

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close