AlarmRegion

NFZ odrzucił ofertę starosty- szpital w Pszczynie został zamknięty [WIDEO]

Bardzo możliwe, że jutro, 3 lipca, śląski NFZ zdecyduje, co dalej ze szpitalem w Pszczynie. Wszystko wskazuje na to, że ogłosi rokowania, które umożliwią wznowienie pracy przez szpital.

Okoliczne szpitale są przepełnione i docierają do nas informacje od mieszkańców, od pacjentów są duże problemy z dostępem do świadczeń medycznych, że karetki są odsyłane od szpitala do szpitala w poszukiwaniu pomocy – mówi Marcela Grzywacz, starostwo powiatowe w Pszczynie.

NFZ prawdopodobnie ogłosi rokowania, czyli przyspieszoną formę konkursu. By do nich przystąpić starostwo spełnione musi spełnić kryteria- między innymi lokalowe, sprzętowe, a także kadrowe.

Chcemy przystąpić do rokowań, natomiast podstawowe pytanie jest takie, czy kadra medyczna, która wyraziła gotowość do podjęcia pracy w szpitalu, w przypadku kiedy byłaby zachowana ciągłość działania szpitala- czy podtrzymuje tę chęć również w przypadku, gdy NFZ przyzna kontrakt powiedzmy od 1 sierpnia –  mówi Marcela Grzywacz, starostwo powiatowe w Pszczynie.

Po ostatniej pikiecie NFZ zaprosił do rozmów. Jutro w siedzibie funduszu w Katowicach odbędzie się spotkanie, na którym zostaną między innymi przedstawione wymagania, jakie muszą być spełnione, by uzyskać finansowanie.

– Zobaczymy jutro jak wygląda status quo, które teraz możemy ocenić. Na pewno będziemy pomagać, wspierać aby szpital mógł istnieć dalej. My prawa łamać nie możemy, możemy wspierać i pomagać, aby wszystkie procedury zostały zachowane a pacjenci mieli zapewnioną bezpieczną i gwarantowaną kontraktem opiekę medyczną w szpitalu w Pszczynie- mówi Małgorzata Doros z NFZ.

W spotkaniu mają uczestniczyć wszystkie grupy zawodowe zainteresowane przyszłością szpitala.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close