KrajRegion

Nie milkną protesty po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Tak było w Katowicach [WIDEO]

Protestowali mimo mrozu i intensywnych opadów śniegu. Nie milkną protesty po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Wczoraj wieczorem mimo brzydkiej aury protestujący zebrali się w kilku miastach województwa śląskiego. Jak przekazuje policja tłumów nie było.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

My jako policjanci zabezpieczaliśmy jak zawsze w przypadkach różnego rodzaju protestów, manifestacji jesteśmy obecni na takich manifestacjach jako prewencja zapobiegamy, nie dopuszczamy do popełniania przestępstw, różnego rodzaju wykroczeń. Rzeczywiście wczoraj nie odnotowaliśmy żadnych incydentów, wszystko odbyło się spokojnie. – mówi Aleksandra Nowara, oficer prasowy KWP w Katowicach.

Protesty odbywały się w 11 miastach, z czego największy, który zgromadził kilkaset osób miał miejsce w Katowicach. Protestujący najpierw zebrali się na rynku, po czym po godzinie ruszyli pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Warszawskiej.

– Dopóki będzie iskra w narodzie będziemy starać się w tym uczestniczyć. Nie można pozwolić aby takie rzeczy przechodziły w ogóle bez jakiejkolwiek i czyjejkolwiek reakcji. No bo tak umiera demokracja, tak? W momencie, w którym ludzie nie reagują na władzę demokracja umiera. – mówi Piotr, uczestnik Strajku Kobiet .

To jest nie wiem? Ukrywanie czegoś co się dzieje w Sejmie? Żeby teraz ludzie się skupili na tym problemie? – mówi Magda, uczestniczka Strajku Kobiet.

I skupiają, bo z każdym dniem liczba uczestników manifestacji rośnie. Jak zapowiadają organizatorzy protesty w różnych formach mają się odbywać codziennie bez względu na epidemię COVID-19 i warunki pogodowe. Oprócz tzw. spacerów w planach są również strajki samochodowe.

Mamy do wyboru żeby zostało tak jak jest albo walczyć, Argentynki walczyły i wygrały, my też wygramy. – mówi Ewa Machura, Ogólnopolski Strajk Kobiet Katowice.

Kolejne protesty w województwie śląskim przeciwko publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego mają odbywać się codziennie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rząd znosi godziny dla seniorów. Galerie handlowe i muzea będą otwarte

Strajk Kobiet znowu wyszedł na ulice. Protestujących rozwścieczyła publikacja wyroku ws. aborcji

Rząd luzuje od 1 lutego obostrzenia. Przedsiębiorcy szukają w tym wszystkim sensu i nie znajdują

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close