RegionWiadomość dnia

Nie tylko dla samochodów. Częstochowa buduje parkingi dla hulajnóg

W 31 lokalizacjach na terenie Częstochowy powstaną punkty zbiorcze dla komercyjnych systemów hulajnóg elektrycznych na wynajem. Pomoże to w usystematyzowaniu ich parkowania.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Nowe parkingi to wyznaczone w pasie drogowym (za pomocą poziomego oznakowania) bezpieczne lokalizacje, w które użytkownicy powinni się kierować kończąc podróż po mieście. Wytyczanie punktów koordynuje Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie, a cały proces to efekt porozumienia z pierwszą siecią komercyjną oferującą wynajem hulajnóg elektrycznych na terenie Częstochowy.

Pozostawienie hulajnogi w jednym z punktów zbiorczych pozwoli na bezpieczne i nieuciążliwe dla innych uczestników ruchu drogowego korzystanie z tego środka lokomocji. Malowanie oznakowania poziomego trwa. Całość jest realizowana w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie.

Źródło i foto: UM Częstochowa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie żegnał go cały Śląsk, zawyją wszystkie radiowozy. W piątek odbędzie się pogrzeb zastrzelonego policjanta z Raciborza

Koniec noszenia maseczek już bliski! Jeszcze tylko rozporządzenie i 15 maja ściągamy!

Zabójstwo policjanta w Raciborzu: Jest areszt dla podejrzanego o zastrzelenie policjanta

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close