RegionWiadomość dniaZdrowie

Nawet pół tysiąca osób dziennie. W Katowicach powstał nowy Punkt Szczepień Powszechnych

W Katowicach-Janowie, w ośrodku tenisowym MOSiR przy ul. Szopienickiej 70 ruszył dziś punkt szczepień powszechnych. Docelowo ma być tam szczepionych 500 osób dziennie, od poniedziałku do soboty.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Ważny dzień dzisiaj. Uruchomiliśmy wreszcie na 100 procent punkt szczepień powszechnych w naszym mieście. Chcieliśmy dwa, mamy jeden. Ale myślę, że na tę chwilę wystarczająco jest tych punktów w naszym mieście, bo ponad sześćdziesiąt. W tym właśnie ten nasz miejski, taki bardziej masowy, gdzie możemy szczepić nawet do tysiąca osób dziennie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W punkcie przy Szopienickiej możliwe jest wykonywanie większej liczby szczepień każdego dnia, jednak to uzależnione jest od dostaw szczepionek.

-Serdecznie zachęcamy wszystkich do korzystania z tych szczepień. My jako szpital, także covidowy, najlepiej widzimy i wiemy, jakie skutki może wywołać ta choroba. W związku z tym no naprawdę jest to bardzo istotne, żebyśmy wspólnie o nasze zdrowie i nasze bezpieczeństwo zadbali. Tak, jak pan prezydent powiedział, punkt działa, funkcjonuje. Będziemy się starali, żeby wyszczepiał jak największą liczbę osób, żeby ten przepływ tutaj był sprawnymówi Krzysztof Zaczek, prezes zarządu spółki Szpital Murcki sp. z o.o.

W hali MOSiR w Katowicach szczepią przeciwko covidowi. Na Janowie ruszył nowy punkt
W hali MOSiR w Katowicach szczepią przeciwko covidowi. Na Janowie ruszył nowy punkt

Chętnych nie brakuje, bo w ciągu dwóch godzin od uruchomienia punktu, zaszczepionych pacjentów było ponad stu. Co istotne, w punkcie można zaszczepić się nawet z godziny na godzinę, po wcześniejszej rejestracji w systemie i posiadając e-skierowanie.

-Dostałem informację, że już mogę no to przyszedłem się zaszczepić. Tak, żeby po prostu mieć już z tym spokój. Szczególnie, że drugą dawkę mam na lipiec, to akurat może się uda jeszcze gdzieś wyjechać w tym roku – mówi Jakub, mieszkaniec Katowic.

Punkt szczepień w ośrodku tenisowym MOSiR przyjmuje pacjentów w godzinach od 8 do 18, a obecnie podawane są tam szczepionki firm AstraZeneca oraz Moderna. Niewykluczone, że wraz z kolejną dostawą szczepionek, mieszkańcy Katowic będą mogli wybierać spośród czterech firm.

 

autorka: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie żegnał go cały Śląsk, zawyją wszystkie radiowozy. W piątek odbędzie się pogrzeb zastrzelonego policjanta z Raciborza

Koniec noszenia maseczek już bliski! Jeszcze tylko rozporządzenie i 15 maja ściągamy!

Zabójstwo policjanta w Raciborzu: Jest areszt dla podejrzanego o zastrzelenie policjanta

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close