RegionWiadomość dnia

Rybnik oferuje mieszkańcom nowe tabliczki adresowe. Zainteresowanie jest ogromne!

Już niedługo każdy mieszkaniec Rybnika będzie miał taką samą tabliczkę adresową na swoim domu. A przynajmniej tak chcieliby urzędnicy, którzy oferują je mieszkańcom. Trzeba jednak za nie zapłacić. To jeden z elementów wdrażanego Systemu Informacji Miejskiej.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– No, mogą być. Moim zdaniem są chyba estetyczne mówi Bronisław Wałach, mieszkaniec Rybnika.

Mieszkańcy mają do wyboru trzy tabliczki. Różnią się wymiarami – te najmniejsze mają wymiary 15 na 15 cm, największe 30 na 30 cm. Zamówić je można w punkcie informacyjnym Halo!Rybnik.

– Zainteresowanie jest bardzo duże. Jest bardzo dużo pytań o to, jakie to są tabliczki, w jaki sposób można je zamówić i oczywiście – jaka jest ich cena – mówi Lidia Białecka, punkt Halo!Rybnik.

Rybnik oferuje mieszkańcom nowe tabliczki adresowe. Zainteresowanie jest ogromne!
Rybnik oferuje mieszkańcom nowe tabliczki adresowe. Zainteresowanie jest ogromne!

Ich zakup nie jest oczywiście obowiązkiem, ale urzędnicy przekonują, że jednolity system wpłynie pozytywnie na wizerunek miasta.

– Nawiązują do tradycji Huty Silesia, związanej silnie z Rybnikiem. Emalia rybnicka była wysyłana w zasadzie na cały świat. Pamiętamy tę tradycję, wszyscy jeszcze w domu mamy gdzieś zachowane garnki z Huty Silesia. Chcieliśmy nawiązać do tej tradycji związanej z Rybnikiem, stąd emaliowane tablice – mówi Agnieszka Skupień, Urząd Miasta Rybnik.

Na razie tabliczki zawieszone są przede wszystkim na budynkach urzędowych. Zamontowały je też niektóre wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Ceny tabliczek wahają się od 129 do 209 zł.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie żegnał go cały Śląsk, zawyją wszystkie radiowozy. W piątek odbędzie się pogrzeb zastrzelonego policjanta z Raciborza

Koniec noszenia maseczek już bliski! Jeszcze tylko rozporządzenie i 15 maja ściągamy!

Zabójstwo policjanta w Raciborzu: Jest areszt dla podejrzanego o zastrzelenie policjanta

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close