RegionŚwiatWiadomość dnia

Nie żyje Karel Gott! Słynny czeski piosenkarz zmarł w wieku 80 lat

Nie żyje Karel Gott, słynny czeski piosenkarz i artysta. Zmarł w wieku 80 lat.

 

 

 

Karel Gott nie żyje – taką informację podały czeskie media, w tym czeska telewizja publiczna. Karel Gott zmarł w wieku 80 lat. Zmarł dwa dni temu w nocy w domu – jak podają czeskie media – czuwała przy nim do końca rodzina.

Karel Gott od kilku lat borykał się z dużymi problemami ze zdrowiem. Miał chore serce, przeszedł także operację żołądka oraz pleców. Natomiast pod koniec zeszłego roku u Karela Gotta wykryto chorobę nowotworową węzłów chłonnych. W połowie września tego roku już sam Karel Gott oświadczył publicznie, że ma ostrą białaczkę.

Stan zdrowia czeskiego gwiazdora pogarszał się z tygodnia na tydzień – w związku z jego problemami zdrowotnymi odwołano między innymi wielką galę, jaka miała być zorganizowana na jego 80. urodziny.

 

Nie żyje słynny czeski piosenkarz Karel Gott. Zmarł w wieku 80 lat – informują czeskie media

 

Karel Gott, który urodził się w Pilźnie w 1939 roku to legenda czeskiej estrady. Zdobywca wielu nagród, zwycięzca niezliczonej ilości festiwali, ale przede wszystkim piosenkarz, który podbił serca nie tylko ówczesnej Czechosłowacji, ale także wielu innych krajów, w których zdobył ogromną popularność. Koncertował także w Polsce. Po raz ostatni polskiej publiczności zaprezentował się na festiwalu w Sopocie w 2006 roku.

Karel Gott ma na swoim koncie ponad 100 płyt wydanych w oszałamiającym nakładzie ponad 30 milionów sztuk! Zdobył 50 platynowych, złotych oraz srebrnych płyt, jest absolutnym rekordzistą jeżeli chodzi o liczbę nagród „Słowika” – którymi nagradzani są czescy artyści. Zdobył go aż 41 razy.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Medycyna i pielęgniarstwo biją rekordy! Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach rozpoczęła nowy rok akademicki!

Cud medycyny w Katowicach! Paulina i Pola nareszcie razem. Matka po ciężkim udarze nareszcie zobaczyła swoją córeczkę! [WIDEO]

Żmuda-Trzebiatowska, generał Polko i Izabela Domogała. Znani będą pracować z niepełnosprawnymi [SPOTKAJMY SIĘ W PRACY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close