Region

Nielegalny alkohol trafił do Sanepidu. Będzie służył do dezynfekcji

Mundurowi śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej przekazali do katowickiego Sanepidu 132 litry alkoholu zabezpieczonego w toku postępowań karnych. To kolejna partia alkoholu wydana z magazynów śląskiej KAS.

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W pierwszej dekadzie marca do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej funkcjonariusze śląskiej KAS przekazali 863 litry alkoholu, w postaci wódki i spirytusu w stanie skażonym i nieskażonym. W sumie do katowickiego Sanepidu trafiło ponad 995 litrów alkoholu z orzeczonym przepadkiem na rzecz Skarbu Państwa.

Alkohol pochodzący z przestępstwa zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów i powierzchni, środków transportu wymagających odkażania

Dzięki szybkim działaniom KAS i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości przekazany nieodpłatnie alkohol zostanie wykorzystany do przygotowania preparatu dezynfekującego dla szpitali, jednostek leczniczych oraz na potrzeby służb ratowniczych.

Źródło i foto: Śląska KAS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Msza Święta – transmisja w każdą niedzielę o 9:00 w TVS

Dziewczynka w piżamce uciekła pijanym rodzicom. ZDJĘCIE z policyjnej strony łamie serce…

Śląski NFZ opublikował listę dentystów, którzy przyjmują w czasie epidemii koronawirusa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close