KrajRegionZdrowie

Niemiecki lockdown także w Polsce? Już wiadomo, co będzie rekomendował premierowi minister zdrowia

Na ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że będzie rekomendował utrzymanie obowiązujących restrykcji do 17 stycznia 2021 r. Decyzje w sprawie obostrzeń podejmie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczy premier RP Mateusz Morawiecki.

 

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Adam Niedzielski odniósł się do restrykcji i ich utrzymania, z związku z walką z epidemia COVID-19. – Z mojej strony będę rekomendował przedłużenie tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a szczególnie tych obostrzeń – przyjrzenie się im, przeanalizowanie, które dotyczą okresu feryjnego – tak, żebyśmy w ferie rzeczywiście zostali w domach i spędzili je bezpiecznie, po to właśnie, by uniknąć trzeciej fali – powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski. A jak wiadomo ferie w naszym regionie to temat palący bo dotyczy wielu górskich miejscowości znajdujących się w granicach naszego województwa. Minister przyznaje, że trzeba poczekać na działanie szczepionki bo narodowym szczepieniu.

Do tego, oprócz ludzkiego zdrowia, które bezwzględnie trzeba chronić, uchronić trzeba również służbę zdrowia, która nie może zaliczać kolejnych obciążeń. – Żeby uniknąć scenariusza, kiedy w lutym nie będziemy mieli jeszcze efektu populacyjnego zaszczepienia i żeby uniknąć tej trzeciej fali, rozmawialiśmy o tym, żeby obostrzenia i skala samoograniczenia pozostała co najmniej na tym samym poziomie na kolejne okresy – komentował dalej. 

Dziś stwierdzono prawie 5 tys. nowych zakażeń, a w związku z zakażeniem SARS-COV2 minionej doby zmarło 96 osób.

źródło: RMF 24

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Piotr Trojan z Tarnowskich Gór ze Złotym Lwem za “25 lat niewinności”!

Polacy na podium Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Planicy!

W Mysłowicach walczą o zwierzęta. W mieście powstanie nowe schronisko dla zwierząt

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close