RegionWiadomość dnia

Odeszła Negra. W GOPR szukała zaginionych i brała udział w górskich akcjach

Ratownicy GOPR Beskidy stracili jednego ze swoich przyjaciół. W sobotę po długiej i bolesnej chorobie odeszła Negra – jeden z czworonożnych ratowników. – Dziękujemy za jej służbę, a przewodnikowi Piotrowi za czas poświęcony na wychowanie i wyszkolenie Negry – piszą ratownicy GOPR.

 

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Smutną informację przekazał w mediach społecznościowych opiekun psa Piotr Nowak. – Negra była dobrym psem, przez całe swoje życie oddana człowiekowi jako pies ratownik. Szukała zaginionych, pomagała edukować najmłodszych, zawsze chętna do pracy z człowiekiem – pisze pan Piotr.

Odeszła Negra. W GOPR szukała zaginionych i brała udział w górskich akcjach. Fot: FB/GOPR Beskidy/Piotr Nowak
Odeszła Negra. W GOPR szukała zaginionych i brała udział w górskich akcjach. Fot: FB/GOPR Beskidy/Piotr Nowak

Czworonożny ratownik zdobył najwyższe klasy wyszkolenia psa ratowniczego w specjalizacji lawinowej i terenu otwartego w podkomisji psów ratowniczych GOPR. – Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym którzy ją poznali, pomagali w treningach, szkoleniach, wsparli jej leczenie gdy doznała kontuzji. Na zawsze pozostanie w moim sercu – dodaje opiekun Negry.

W GOPR Beskidy pracę wkrótce rozpoczną kolejne psy. Podczas szkolenia w Rabce, 5 grudnia, trzy szczeniaki pozytywnie zaliczyły egzaminy wstępne. To oznacza, że są gotowe, by razem ze swoimi przewodnikami rozpocząć cykl szkoleń specjalistycznych.

Fot: FB/GOPR Beskidy/Piotr Nowak

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Piotr Trojan z Tarnowskich Gór ze Złotym Lwem za “25 lat niewinności”!

Polacy na podium Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Planicy!

W Mysłowicach walczą o zwierzęta. W mieście powstanie nowe schronisko dla zwierząt

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close