KrajRegion

Niespokojnie w polskiej zbrojeniówce. Pogotowie strajkowe ogłoszone we wszystkich zakładach

Krajowa Sekcja Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność” ogłosiła pogotowie strajkowe we wszystkich polskich zakładach przemysłu zbrojeniowego. Związkowcy wskazują na bardzo trudną sytuację w branży i śladowy udział krajowych zakładów w procesie modernizacji polskiej armii.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W opublikowanym komunikacie KSPZ wskazuje, że wielokrotnie zwracała się do przedstawicieli rządu, w szczególności do Ministerstwa Aktywów Państwowych o rozpoczęcie dialogu na temat sytuacji w branży. Apele związkowców nie spotkały się jednak z jakąkolwiek reakcją rządzących. – Zwracaliśmy uwagę, że brak właściwego zarządzania i nadzoru (w przemyśle zbrojeniowym – przyp. red) może doprowadzić do całkowitej naszej branży, a w konsekwencji do stopniowej likwidacji. Nasze uwagi były pomijane – czytamy w komunikacie Krajowej Sekcji Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność”.

Związkowcy wskazują, że nie istnieje jasno zdefiniowany program funkcjonowania i rozwoju przemysłu zbrojeniowego, a polskie przedsiębiorstwa z tej branży są pomijane w programach modernizacji armii.

W związku z rozpoczęciem pogotowia strajkowego, we wszystkich zakładach przemysłu zbrojeniowego, w których funkcjonuje „Solidarność” zostanie przeprowadzona akcja informacyjna dotycząca powodów działań podjętych przez związek. W opublikowanym komunikacie KSPZ wskazała, że w przypadku braku reakcji strony rządowej procedowane będą dalsze działania protestacyjne.

 

źródło: Śląsko-Dąbrowska Solidarność

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostatnia kopalnia na Śląsku zostanie zamknięta w 2049r. Bolesne porozumienie związkowców z rządem podpisane

POTĘŻNY Jumbo jet z Wuhan wylądował w Pyrzowicach! Boeing 747-400 ERF przywiózł transport maseczek

Ciężarówki z tajemniczą substancją w Sosnowcu. Prokuratura już wie, do kogo należą

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close