RegionWiadomość dnia

Nowa flota WOPR w Międzybrodziu Bialskim. Ponad rok temu pożar strawił wszystko

W marcu ubiegłego roku pożar strawił praktycznie cały dobytek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Międzybrodziu Bialskim. Sukcesywnie placówka odzyskuje flotę, by w pełni realizować misję bezpieczeństwa na tych terenach. Nowa łódź WOPR to prawdziwa wisienka na torcie.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Przypomnijmy, że w marcu ubiegłego roku doszło do ogromnego pożaru, który strawił praktycznie cały dobytek i sprzęt WOPR w Międzybrodziu Bialskim. Spłonęła cała stanica wraz z budynkami sąsiadującymi, gdzie znajdowały się m.in. specjalistyczne łodzie. Dlatego też po pożodze, która miała miejsce ponad rok temu WOPR sukcesywnie odbudowuje swoją flotę. Nowa łódź, którą nabył WOPR kosztowała 122 400 tys. złotych i jak zapewnia na łamach Radia Katowice Eryk Gazda, prezes WOPR – jej parametry są wystarczające na tereny, które WOPR zabezpiecza. Prezes zachwala szybkość łodzi i zaznacza, że właśnie bardzo podobną łódkę ponad rok temu strawił feralny pożar.

– Środki na ich działanie i zakupy na ten rok dał m.in. samorząd województwa śląskiego oraz Urząd Wojewódzki w Katowicach. WOPR-owcy dbają o bezpieczeństwo na jeziorach, kąpieliskach oraz krytych basenach. Cały czas prowadzą także szkolenia. – czytamy na łamach Radia Katowice. 

To dobra informacja dla mieszkańców i turystów, którzy w te tereny tłumnie przyjeżdzają w okresie wakacyjnym. Przypomnijmy, że w naszym regionie w tym roku miało miejsce już kilka utonięć, dlatego też praca WOPR to niezbędny element każdego sezonu letniego nad śląskimi akwenami.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PILNE: jest decyzja w sprawie aresztu dla matki chłopca z poderżniętym gardłem!

Komunikat policji: Tragiczny finał poszukiwań 87-letniego mieszkańca Częstochowy [WIDEO]

Bytom: Sprawdzali budynek szkoły. To, co odkryli zaskoczyło wszystkich! [ZDJĘCIA]

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close