RegionWiadomość dnia

Powiat Tarnogórski: Awantura o parking za 10 zł. Interweniowała Policja

W ośrodku Brzeźnica w Brynku doszło do małej awantury. Jeden z kierowców nie chciał uiścić opłaty za parking w wysokości 10 zł. Kierowca na miejsce wezwał patrol Policji. Funkcjonariusze spisali kobietę, która opłaty pobierała i sporządzili notatkę. Powodem awantury było rzekome bezprawne pobieranie opłat w tym miejscu.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Jak dowiadujemy się z portalu internetowego gwarek.com.pl, cała akcja została wywołana przez jednego z kierowców, który wybrał się z synami na spacer do lasu. Kierowcy nie spodobało się to, że musi uiścić opłatę za parking i na miejsce wezwał patrol Policji. Funkcjonariusze spisali kobietę, która pobierała opłaty oraz sporządzili notatkę z interwencji. Kierowca nie dawał za wygrana i następnego dnia zadzwonił do nadleśnictwa, właściwego dla gminy Brynek. – To nie parking, ale miejsce postoju przy lesie. A wszystkie postoje przy lasach państwowych są bezpłatne. Żaden człowiek, który przyjeżdża na spacer po lesie, nie powinien ponosić opłat komentuje Janusz Wojciechowski, nadleśniczy Brynka.

Jednak jak się okazuje sprawa nie jest tak prosta, bo teren na którym znajdował się kierowca jest przez gminę Brynek dzierżawiony właścicielowi ośrodka w Brzeźnicy. Sam wójt zaznacza, że pobieranie opłat w tym miejscu go nie dziwi gdyż, właściciel ośrodka musi płacić za prowadzony parking, wyrzuca śmieci i dba o porządek. Co więcej opłaty takie pobierane są również w sąsiednich miejscach letniskowych takich jak Nakło-Chechło. – Wszędzie płaci się za postój – czy to zalew Nakło-Chechło, czy Pławniowice. To mały teren, więc nie ma z tego kokosów. Z tego co wiem, dzierżawca wprowadził opłatę, żeby pokryć koszty utrzymania parkingu. Regularnie go sprząta, wykosił pobocza drogi, mimo że nie musiał – komentuje wójt Tworoga, Eugeniusz Gwóźdź na łamach gwarek.com.pl. Płacić czy nie płacić, oto jest pytanie. Do ośrodka możliwy jest dojazd ul. Kolejową. Nadleśnictwo apeluje jednak by samochody parkować w taki sposób, by umożliwiały one dojazd w razie wypadku służbom.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PILNE: jest decyzja w sprawie aresztu dla matki chłopca z poderżniętym gardłem!

Komunikat policji: Tragiczny finał poszukiwań 87-letniego mieszkańca Częstochowy [WIDEO]

Bytom: Sprawdzali budynek szkoły. To, co odkryli zaskoczyło wszystkich! [ZDJĘCIA]

źródło: gwarek.com.pl

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close