RegionWiadomość dnia

Nowa propozycja przebiegu trasy kolei CPK [WIDEO]

To wariant lepszy, ale wciąż niezadowalający – tak o nowej propozycji przebiegu trasy kolei prowadzącej do CPK mówią w Mikołowie. Inwestycja budziła spore obawy władz miasta i mieszkańców, bo miała dzielić Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie na części. Teraz trasę zmieniono, chociaż i tak do pełni szczęścia jest daleko. Władze Mikołowa mówią wprost – najlepiej by było, gdyby ta linia kolejowa przebiegała przez Tychy i w ogóle nie ingerowała w tereny Mikołowa.

Nowa propozycja przebiegu trasy kolei CPK! [WIDEO]

Nie dotykają nas tak drastycznie jak dotykały nas za pierwszym razem, także cieszymy się, że nasze działania przyniosły jakiś efekt.komentuje Ewa Chmielorz, radna Rady Miejskiej w Mikołowie. Choć władze Mikołowa podkreślają, że najlepszym wariantem byłoby pominięcie Mikołowa przy okazji planowania trasy kolei do CPK i przeprowadzenie jej przez Tychy. Stary plan zakładał podzielenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego zlokalizowanego w Mikołowie na części. Teraz koncepcja dla mikołowian jest lepsza. Więcej informacji w materiale przygotowanym przez naszą reporterkę Sandrę Hajduk.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Areszt dla rodziców niemowlaka z Rudy Śląskiej, podejrzanych o śmierć dziecka

Zmieniają się zasady dotyczące dystansu społecznego podczas wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych

Żaglówka wywróciła się na Zalewie Rybickim. Pięć osób wylądowało w wodzie [ZDJĘCIA]

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close