RegionWiadomość dnia

Nowe informacje ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu. 20 pracowników zakażonych

Ciężka sytuacja Szpitala Powiatowego w Zawierciu wydaje się być na pozór opanowana. Od 20 kwietnia wznowiono prace na oddziale obserwacyjno-zakaźnym, ponad to otwarto Szpitalny oddział Ratunkowy w pełnym składzie osobowym. Niestety u 20 pracowników oddziału chorób wewnętrznych potwierdzono obecność koronawirusa i przebywają w izolacji na terenie placówki.

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

Sytuacja Szpitala Powiatowego w Zawierciu nie jest dobra, ale nie można już używać stwierdzenie, że jest dramatyczna. Władze szpitala radzą sobie na bieżąco wykonując kolejne testy. Nie ma również mowy, o tym by szpital miał być zamknięty, dlatego też mieszkań y powiatu mogą spać spokojnie. Przypomnijmy, że to największa i najlepiej wyposażona placówka tego typu w okolicy. Na razie do odwołania zamknięto oddział chorób wewnętrznych. Jak komentuje specjalnie dla nas Marcin Wojciechowski, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Zawierciu Szpital od 20 kwietna spełnia minimalne wymogi dotyczące personelu pozwalające uruchomić po okresie kwarantanny personelu  oddział obserwacyjno-zakaźny. Pacjenci z oddziału chorób wewnętrznych z dodatnim wynikiem testu będą kontynuowali leczenie w naszym szpitalu. Do czasu uzyskania drugiego wyniku badania na COVID19 u pozostałych 10 pacjentów z pierwszym wynikiem ujemnym pozostaną oni na oddziale wewnętrznym z pełnym zabezpieczeniem medycznym. Przyjęcia nowych pacjentów zostają wstrzymane do odwołania. Dzięki podjętej w ubiegłym roku współpracy Szpitala Powiatowego w Zawierciu z placówkami w Czeladzi i Myszkowie, pacjenci kwalifikujący się do hospitalizacji w oddziale internistycznym, po wykonaniu niezbędnych badań ( w tym w kierunku koronawirusa) w naszym szpitalu będą kontynuować leczenie w jednym ze szpitali współpracujących. 

Warto dodać, że łącznie zakażonych jest 20 pracowników szpitala i aktualnie przebywają w izolacji na terenie oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Dowiedzieliśmy się, że ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak przekazuje nam dalej Wojciechowski – Jednocześnie informujemy, że w związku z faktem, iż dwie osoby z personelu pracowały również w POZ przy ul. Powstańców Śl. 8, lista osób, które miały kontakt z chorymi została przekazana do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Przed rozpoczęciem pracy w poniedziałek przeprowadzono pełną dezynfekcję pomieszczeń POZ. Pobrano również wymazy od personelu szpitala który mógł mieć kontakt z pracownikami u których wykryto obecność koronawirusa . – Jeśli po drodze pojawią się kolejne ważne informacje, do sprawy powrócimy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa wydłuża ważność prawa jazdy. To nie żart! Weszły nowe przepisy!

Czeka nas rekordowa susza na Śląsku? Prognozy są zatrważające!

Żory: Kolejne maseczki trafią do mieszkańców miasta. Sprawdź, gdzie będzie można je otrzymać

autor: Bartosz Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close