RegionWiadomość dnia

Nowe pojemniki do zbiórki RTV i AGD dla mieszkańców Sosnowca!

Już wkrótce na ulicach Sosnowca stanie 20 dodatkowych pojemników przeznaczonych do zbiórki drobnego sprzętu RTV i AGD. To efekt nowego porozumienia pomiędzy miastem i REMONDIS MPGO Sosnowiec Sp. z o.o.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

W ramach tej umowy mieszkańcy miasta będą mogli zostawić w nich elektroodpady nazywane – małogabarytowymi, czyli nie przekraczającymi rozmiarów 60x40x20 cm. Do zadań pracowników sosnowieckiego oddziału Remondis należy także monitoring i sukcesywny odbiór i recykling elektrośmieci, które staną się jego własnością. Zadanie będzie rozszerzeniem obowiązującej obecnie umowy pomiędzy Spółką i Miastem i będzie realizowane bezpłatnie. Do tej pory na ulicach Sosnowca funkcjonowało 10 takich pojemników objętych przetargiem. Wybór miejsc, gdzie mieszkańcy będą mogli wyrzucić małe AGD czy RTV nie jest przypadkowy i został ściśle ustalony z miastem.

W ramach tej samej umowy mieszkańcy Sosnowca dostaną także dostęp do platformy na stronie www.decydujesz.pl, gdzie będą mogli zgłosić potrzebę odbioru dużego AGD bezpośrednio z domu. Ta usługa realizowana jest także bezpłatnie przez REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o. oraz Electro-System Organizacja Odzysku SEiE SA. W jej skład wchodzi odbiór: pralek, lodówek, zamrażarek, zmywarek i kuchenek. Można to zrobić za pomocą wygodnego formularza dostępnego na stronie internetowej projektu.

źródło: Remondis MPGO Sosnowiec Sp. z o.o.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zobaczcie piekło oddziału covidowego w Katowicach! Może korona-sceptycy wreszcie uwierzą? [WIDEO]

Katowice: Pojawiły się ogłoszenia sprzedaży szczepionki na COVID-19. Można też było kupić wynik testu

Kosmiczny eksperyment! Studentów zamknęli w hangarze. Udają, że są w kosmicznej izolacji [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close