KrajRegion

Będzie akt oskarżenia w sprawie powieszenia na szubienicach portretów europosłów

Prokuratura Regionalna w Katowicach utrzymała decyzję o umorzeniu śledztwa dotyczącego powieszenia na szubienicach portretów europosłów w 2017 roku.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Róża Thun, która miała w sprawie status pokrzywdzonej chce wnieść w tej sprawie akt oskarżenia bezpośrednio do sądu. Pikieta narodowców, pod hasłem: „Stop współczesnej Targowicy”, odbyła się w Katowicach przed pomnikiem Wojciecha Korfantego.

Uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób. Punktem kulminacyjnym było powieszenie zdjęć europosłów Platformy Obywatelskiej. Prokuratura wszczęła śledztwo po zawiadomieniu osób pokrzywdzonych. Po dwóch latach zostało ono umorzone. Według prokuratury nikt z uczestników nie kierował gróźb karalnych, ani nie nawoływał do popełnienia przestępstwa, a zachowanie narodowców mieściło się w granicach wolności słowa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zobaczcie piekło oddziału covidowego w Katowicach! Może korona-sceptycy wreszcie uwierzą? [WIDEO]

Katowice: Pojawiły się ogłoszenia sprzedaży szczepionki na COVID-19. Można też było kupić wynik testu

Kosmiczny eksperyment! Studentów zamknęli w hangarze. Udają, że są w kosmicznej izolacji [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close