KrajRegion

Nowy Nikiszowiec już rośnie. W Katowicach budują bloki w ramach programu Mieszkanie Plus [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rośnie „Mieszkanie Plus” w Katowicach. To pierwsza inwestycja z rządowego programu w województwie. A będzie ich więcej. Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego widzi potencjał w Nowym Nikiszowcu, osiedlu do którego jako pierwsi wprowadzą się beneficjenci programu.

 

 

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

– Prospołeczna idea „Mieszkania plus”, na którą jest teraz nacisk położony, to jest to, z czym mamy do czynienia w tej chwili w Katowicach. Nie jest to na pewno do tych najbiedniejszych skierowane, bo dla biedniejszych są mieszkania socjalne, lokale typowo gminne. Natomiast jest to dla osób średnio sytuowanych, które nie chcą zaciągać kredytu komercyjnego na zakup mieszkania lub nie mogą zaciągnąć tego kredytu – mówi Mariusz Hyliński, KTBS

 

Warunki jeszcze nie są precyzyjne. Jednak zainteresowanie jest póki co większe niż liczba mieszkań przy ul. Górniczego Dorobku. Powstanie ich 513. Nabór zacznie się na przełomie 2019go i 2020go roku. Jednak to dopiero pierwsza z inwestycji. Kolejne „mieszkania plus” są w planach.

Nowy Nikiszowiec już rośnie. W Katowicach budują bloki w ramach programu Mieszkanie Plus
Nowy Nikiszowiec już rośnie. W Katowicach budują bloki w ramach programu Mieszkanie Plus

– Na terenie całego woj. śląskiego analizujemy 40 lokalizacji, które mogą przynieść 9 tys. mieszkań. Poza Katowicami, które stanowią większość z tej liczby są to także Gliwice, Sosnowiec, Zabrze czy Dąbrowa Górnicza – mówi Ewa Syta, PFR Nieruchomości.

Nowy Nikiszowiec ma powstać do III kwartału przyszłego roku, a w tym samym czasie powinna się rozpocząć druga inwestycja Mieszkanie Plus w katowickim Burowcu.

autor: Łukasz Kądziołka
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close