Region

Nowy oddział anestezjologii powstał w Chorzowie [WIDEO] Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci już niedługo

17 milionów złotych kosztował nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Wewnątrz znalazł się nowoczesny sprzęt medyczny, apteka szpitalna i zaplecze socjalne dla pracowników.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉

Każdy szanujący się szpital, który ma tyle oddziałów ile my – a mamy ich 25 – powinien mieć Oddział anestezjologii i intensywnej opieki medycznej. Myśmy mieli ten oddział – nie ukrywam, to był oddział w warunkach takich troszeczkę już nie przystawających do XXI wieku i dzisiaj się mogę pochwalić, że po roku inwestycji ten oddział jest oddany do użytku z całym sprzętem specjalistycznym, z bardzo dobrym zapleczem socjalnym dla pracowników – dla pielęgniarek, dla lekarzy, no i dużym komfortem pacjentów. I trzeba nie zapominać, że tu, gdzie stoimy to pod nami jest główna apteka szpitalna z wszelaką infrastrukturą, która spełnia wymogi nadzoru farmaceutycznego – mówi Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.Sześć specjalistycznych łóżek, dwie izolatki wyposażone w śluzy czy nowoczesne pompy infuzyjne – to tylko niektóre z elementów innowacyjnego zaplecza otwartego dzisiaj Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

W tym holu, w którym się w tej chwili znajdujemy dawniej to była część zewnętrzna. My stoimy na dworze, tak de facto. Mamy tutaj obok siebie, przed nami odnowiony portal kamienny, mamy odnowioną elewację ceglaną. Także architekt stworzył coś takiego, że obiekt, który był pod nadzorem konserwatora, który był wpisany do rejestru zabytków, tak naprawdę udało mu się dostosować, dopasować coś całkiem nowego do tego obiektu – mówi Artur Łuczak
dyrektor oddziału Erbud S.A – główny wykonawca.

Zdaniem wykonawcy projektu największym wyzwaniem było wzmocnienie fundamentów starego szpitala i ważącego kilkanaście ton kamiennego portalu, który został wyeksponowany w holu głównym.

Wiadomo, że Chorzowianie się starzeją, tak? Mamy społeczeństwo – nie ukrywam – 20% to są osoby powyżej 60 roku życia. W związku z tym kwestia zdrowotna jest bardzo istotna tutaj dla nas i miasto praktycznie od początku wspiera szpital właśnie w takich inwestycjach jak ta. I w tym przypadku koszt inwestycji wyniósł 14 milionów złotych, z czego 8 milionów właśnie pochodziło z budżetu miasta. Pozostałe środki należały do budżetu szpitala, a 3 miliony dodatkowo jeszcze oczywiście to jest koszt tego właśnie wspaniałego sprzętu i aparatury medycznej – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Jak twierdzi dyrektor szpitala, oddział zacznie przyjmować pierwszych pacjentów już za kilka tygodni. Wtedy otwarta zostanie także szpitalna apteka.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close