RegionWiadomość dnia

Nóż, saperka a nawet tomahawk! Pseudokibice z Rybnika terroryzowali mieszkańców! [ZDJĘCIA]

Gang pseudokibiców w Rybniku zastraszał i terroryzował mieszkańców, wymuszając od nich pieniądze! Brzmi, jak historia z czasów dresiarstwa na początku lat 90-ych, a jednak rzecz działa się obecnie! Policja rozbiła właśnie grupę, która zastraszała ludzi i wymuszała pieniądze. Co ciekawe – grupę zaledwie dwuosobową.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Kryminalni z rybnickiej komendy zatrzymali dwóch pseudokibiców miejscowej drużyny piłkarskiej, którzy używając siły fizycznej i gróźb pozbawienia życia, wymuszali od mieszkańców Rybnika pieniądze. W toku przeszukania kryminalni zabezpieczyli narkotyki, gotówkę, ale również kastet, nóż i inne niebezpieczne narzędzia. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował 22 i 30-latka.

Dwuosobowy gang pseudokibiców z Rybnika terroryzował mieszkańców! Mieli noże a nawet tomahawk! (fot.policja)
Dwuosobowy gang pseudokibiców z Rybnika terroryzował mieszkańców! Mieli noże a nawet tomahawk! (fot.policja)

Rybniccy kryminalni zatrzymali dwóch pseudokibiców miejscowej drużyny piłkarskiej, podejrzanych o wymuszenia rozbójnicze. Mężczyźni, używając siły fizycznej i grożąc śmiercią, wymuszali od mieszkańców pieniądze. 22 i 30-latek zostali zatrzymani we wtorek rano. Podczas przeszukania policjanci znaleźli 25 gramów marihuany, 50 działek amfetaminy, młynki oraz ponad 6 tysięcy złotych i 50 euro.

Śledczy zabezpieczyli również metalowy kastet, saperkę, nóż, toporek, kominiarkę oraz inne przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa. Podejrzani poruszali się czarnym bmw kombi. Na wniosek stróżów prawa i prokuratora, Sąd Rejonowy w Rybniku podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

Z posiadanych informacji wynika, że pokrzywdzonych osób z Rybnika i okolic może być więcej, dlatego policjanci z KMP Rybnik mają apel. -Prosimy o kontakt w przedmiotowej sprawie ze śledczymi z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku przy ul. Pl. Armii Krajowej 5, osobiście albo telefonicznie — numery telefonów 47 85 572 80 lub 47 85 572 55.

 

źródło: KWP Katowice, KMP Rybnik
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w dowodach osobistych. Co się zmieni?

Kilkudziesięciu policjantów w otwartym pubie Tapster w Pszczynie! Właściciel” To było jak nalot!” [WIDEO]

Taranowali witryny sklepowe matizem. Ich łupem padały zawsze papierosy i alkohol

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close