AlarmRegionWiadomość dnia

O mało nie rozjechał 7-latka na pasach! Kierowca z Rędzin dostał 3 miesiące aresztu [WIDEO]

Kierowca, który szarżował po przejściu dla pieszych w Rędzinach usłyszał wczoraj prokuratorskie zarzuty. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące. Za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i kierowanie pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu grozi mu do 5 lat więzienia.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Mieszkaniec powiatu częstochowskiego kierując Volkswagenem wyprzedził kolumnę pojazdów, a następnie nie ustąpił pierwszeństwa 4 osobom, znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych. To mogło skończyć się tragedią i śmiercią pieszych!

-Swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dla 7-letniego chłopca poruszającego się na hulajnodze elektrycznej, który znalazł się najbliżej rozpędzonego samochodu – opisują sprawę policjanci.

Kierowcy w ogóle – jak się okazało – nie powinno tam być! Ustalono bowiem, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu i był wielokrotnie karany za wykroczenia drogowe. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował względem pirata drogowego 3-miesięczny areszt.

Kłopoty będą mieli jednak także rodzice 7-latka, który przez przejście przejeżdżał elektryczną hulajnogą i który o mało nie skończył pod kołami drogowego pirata.

-Z toczącego się postępowania wyłączono również materiały, które skierowane zostaną do sądu rodzinnego i nieletnich pod kątem naruszenia przepisów z zakresu ruchu drogowego przez małoletniego poruszającego się hulajnogą elektryczną. Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami hulajnoga elektryczna jest pojazdem napędzanym elektrycznie i zabronione jest poruszanie się nim po drodze dziecka w wieku do 10 lat oraz przejeżdżanie wzdłuż po przejściu dla pieszych. Ponadto przepisy zabraniają dopuszczania dziecka w wieku do 10 lat do kierowania hulajnogą elektryczną na drodze, dlatego czynności będą również prowadzone pod kątem naruszenia tego zakazu przez opiekunów 7-latka – czytamy w policyjnych materiałach.

Na nagraniu widać też jak kierująca skodą zatrzymuje swój pojazd przed przejściem dla pieszych. Kłomnicka Policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające, ponieważ prawo o ruchu drogowym mówi jasno i jednoznacznie, że parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania lub przejścia dla pieszych jest niedozwolone. Przepis ten ma na celu przede wszystkim zapewnienie widoczności w rejonie wzmożonego ruchu pieszych.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie wystąpi również do zarządcy drogi w sprawie wyznaczonego miejsca parkingowego w rejonie przejścia dla pieszych.

 

źródło: KMP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Konwalie śmiertelnie niebezpieczne? 16-latka trafiła do szpitala z zaburzeniami rytmu serca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close