KrajRegion

Obostrzenia zniknęły a biblioteki i muzea wciąż nieczynne. Co się dzieje? [WIDEO]

Instytucje kultury od dzisiaj odblokowane. Zgodnie z najnowszym rozporządzaniem powinny być ponownie otwarte biblioteki, muzea i galerie sztuki. Jednak ich goście muszą z wizytą jeszcze poczekać.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

-O czytelniach na razie nie myślimy. Tak jak pan dyrektor Makowski z Biblioteki Narodowej gdzieś wspomniał, to jest czwarty etap. Inne spotkania autorskie, wykłady to niestety jeszcze poczeka. Dokładnie daty nie określałbym teraz w ogóle. Chcielibyśmy natomiast ruszyć z wypożyczaniem książek. Czytelnicy są bardzo, bardzo niecierpliwi. Czasami wyrażają to w sposób dość mało elegancki, ale ja rozumiem, że to już jest wielka tęsknota za powrotem do biblioteki mówi prof. Zbigniew Kadłubek, dyrektor Biblioteki Śląskiej.

Na przykład ta strefa otwarta będzie całkowicie zamknięta. Na razie możliwe będzie wyłącznie wypożyczanie i zwracanie książek. Wszystko ma się odbywać z rygorystycznymi środkami ostrożności. Otwarcie Biblioteki Śląskiej zaplanowano na 18 maja. Jednak wszystko zależy od decyzji sanepidu. Podobnie będzie w innych instytucjach kultury. Muzeum Śląskie też szykuje się do otwarcia.

Zgodnie z najnowszym rozporządzaniem powinny być ponownie otwarte biblioteki, muzea i galerie sztuki. Jednak ich goście muszą z wizytą jeszcze poczekać
Zgodnie z najnowszym rozporządzaniem powinny być ponownie otwarte biblioteki, muzea i galerie sztuki. Jednak ich goście muszą z wizytą jeszcze poczekać

-Muzeum Śląskie jako budynek i instytucja kultury pozostaje zamknięte. Aktualnie trwają prace nad zapewnieniem bezpieczeństwa naszych pracowników, jak i zwiedzających w momencie otwarcia instytucji. Intensywnie trwają też rozmowy, kontakt i współpraca z inspektorem sanitarnym. Wysłaliśmy też scenariusz otwarcia z prośbą o wytycznemówi Katarzyna Hryniawska, Muzeum Śląskie.

O takie wytyczne poprosiły tez inne instytucje i wszystko zależy teraz od decyzji sanepidu. Wiadomo, że Muzeum Śląskie będzie się otwierało etapami. Jednak- tak, jak w przypadku innych instytucji kultury – nie wiadomo kiedy dokładnie.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie ma najwięcej przypadków koronawirusa w Polsce! Nowe dane są zatrważające!

[WAŻNE] Zmiany w drugim etapie znoszenia obostrzeń!

Parkowanie na co drugim miejscu, jedzenie tylko na wynos. Wytyczne dla galerii handlowych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close