RegionWiadomość dniaZdrowie

Co takiego się stało, że śląskie jest polskim epicentrum koronawirusa?

Województwo śląskie jest epicentrum pandemii koronawirusa w kraju. Rośnie liczba zakażeń. Obecnie jest ich w regionie ponad 2,6 tyś. To daje nam pierwsze miejsce w Polsce.

 

 

Śląskie:SZOK i NIEDOWIERZANIE! Oznaczają kosze na śmieci chorych na koronawirusa!

-Niestety miniony weekend nie był dobry, jeśli chodzi o zakażenia. Gwałtowanie ta liczba osób zakażonych wirusem wzrosła. Pojawiły się dwa ogniska główne naszego województwa, chodzi o kopalnie Jankowice oraz Murcki-Staszicmówi rzeczniczka prasowa Wojewody Śląskiego, Alina Kucharzewska.

Do weekendu majowego głównymi miejscami zakażeń były domy opieki społecznej. Ciężka jest też sytuacja w dwóch miastach.

-Najwięcej przypadków jest w Bytomiu, najprawdopodobniej z dwóch powodów. Tam pojawiły się w zeszłym tygodniu zakażenia w domu pomocy społecznej, a jednocześnie pracownicy kopalni Murcki-Staszic to również mieszkańcy Bytomia, a drugim takim miastem pod kątem ilości zakażeń to Rybnikdodaje rzeczniczka prasowa Wojewody Śląskiego, Alina Kucharzewska.

Województwo śląskie jest epicentrum pandemii koronawirusa w kraju. Rośnie liczba zakażeń. Obecnie jest ich w regionie ponad 2,6 tyś
Województwo śląskie jest epicentrum pandemii koronawirusa w kraju. Rośnie liczba zakażeń. Obecnie jest ich w regionie ponad 2,6 tyś

Według ekspertów problem w kopalniach wynika ze specyfiki pracy górników.

-To jest to, że na przykład górnicy wspólnie zjeżdżają na dół. To są te windy, w których jest tych kilkanaście osób razem. Pracują w warunkach relatywnie bliskiego kontaktu. Także tego typu scenariusz, może się niestety realizować, czyli zakażeń w tych grupach przy bliskim kontakcie – podkreśla konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych Prof. Włodzimierz Mazur.

Wyższą śmiertelność u zakażonych zanotowano jedynie w województwie mazowieckim. Co warto podkreślić, w województwie śląskim wykonuje się dużą, jak na skalę Polski, ilość testów na obecność koronawirusa. Wysoki jest też współczynnik ozdrowień.

 

autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie ma najwięcej przypadków koronawirusa w Polsce! Nowe dane są zatrważające!

[WAŻNE] Zmiany w drugim etapie znoszenia obostrzeń!

Parkowanie na co drugim miejscu, jedzenie tylko na wynos. Wytyczne dla galerii handlowych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Co takiego się stało, że śląskie jest polskim epicentrum koronawirusa?”

  1. Sytuacja jest naprawdę poważna….Niestety, w naszym regionie jest mnóstwo domów opieki społecznej, a co za tym idzie ludzi starszych – najbardziej narażonych na zakażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close