RegionWiadomość dniaZdrowie

Od dzisiaj rejestracja na szczepienia dla wszystkich dorosłych. Jak się wpisać na listę? [WIDEO]

Ruszyły szczepienia na koronawirusa kolejnej grupy mieszkańców. Od dziś szczepionki otrzymują między innymi pensjonariusze domów pomocy społecznej. Jak zapewnia Śląski Urząd Wojewódzki, na Śląsku szczepienia rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Na przykład w Borowej Wsi w domu pomocy społecznej już dzisiaj rano rozpoczęły się przygotowania, tam dotarły dawki. Łącznie w ciągu dwóch dni ponad 150 mieszkańców tego domu ma być zaszczepione. Muszę powiedzieć, że mieszkańcy tych placówek z utęsknieniem czekają na szczepienia, ponieważ ze względów sanitarnych, epidemiologicznych, ci mieszkańcy od kilkunastu tygodni, a nawet miesięcy mieli utrudniony dostęp do rodzin – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Także od dziś ruszyła rejestracja na szczepienia dla każdego, kto ukończył 18. rok życia. Takiej rejestracji można dokonać za pomocą strony e-pacjent, albo bezpośrednio w przychodni. Gdy przyjdzie kolej na nasze szczepienie – zostaniemy o tym poinformowani. Nie wiadomo jednak, czy terminy szczepień nie wydłużą się, ponieważ firma Pfizer, czyli obecnie główny dostawca szczepionek, zapowiedział, że ograniczy ich liczbę.

-Konsekwencje tego odczują wszystkie kraje Unii Europejskiej. Dlatego, że Pfizer zapowiedział zmniejszenie dostaw do wszystkich krajów, do Polski oczywiście również. Dzisiaj rano przyleciała znacząco mniejsza partia, znacząco mniejsza w stosunku do wcześniejszych deklaracji. (…) Z liczby kartonów wynika, że jest ich o co najmniej połowę mniej, natomiast przeliczymy to w Agencji Rezerw Materiałowych – mówi Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Ruszyły szczepienia na koronawirusa kolejnej grupy mieszkańców. Od dziś szczepionki otrzymują między innymi pensjonariusze domów pomocy społecznej
Ruszyły szczepienia na koronawirusa kolejnej grupy mieszkańców. Od dziś szczepionki otrzymują między innymi pensjonariusze domów pomocy społecznej

Powodem zmniejszenia dostaw ma być potrzeba czasu na wprowadzenie zmian w technologii produkcji tak by można byłą ją zwiększyć.

-Nie podoba się mi ani innym premierom unii europejskiej to, że firma Pfizer zdecydowała się zmniejszyć w najbliższych dniach, mam nadzieję że bardzo krótkich dniach liczbę dostępnych dawek dla obywateli unii europejskiej, w tym dla obywateli Polski, ponieważ jesteśmy przygotowani na dotychczasowe a nawet wyższe tempomówi Mateusz Morawiecki Premier RP.

Powrót do deklarowanej wielkości dostaw szczepionki ma nastąpić dopiero 8 lutego. 25 stycznia przewidziano pierwsze szczepienia wszystkich seniorów powyżej 70. roku życia.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cios prosto w serce – to przyczyna zgonu 13-letniej Patrycji. Była w ciąży [NOWE FAKTY]

„To jest kpina, to jest propaganda!” Pacjenci o rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19

Bułkęs w Katowicach otworzył lokal mimo obostrzeń. Przyszli klienci, policja i sanepid [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close