Region

Od jutra wypożyczycie rowery w Siemianowicach

Już w najbliższy poniedziałek, 26 kwietnia – w godzinach popołudniowych, ruszy czwarty sezon Siemianowickiego Roweru Miejskiego. Tegoroczna edycja SRM potrwa do października 2021 roku.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem miłośnicy miejskich jednośladów będą mieli do swojej dyspozycji 120 rowerów (w tym 107 rowerów standardowych, 3 tandemy oraz 10 rowerów dziecięcych), rozmieszczonych na 12 samoobsługowych stacjach, w następujących punktach: ul. Grunwaldzka, Plac Alfreda, Centrum I – skrzyżowanie ul. Śląskiej i Jana Pawła, Centrum II – okolice ul. Mysłowickiej, Park Pszczelnik, osiedle Młodych, osiedle Bańgów, Bańgów – ul. Krupanka, Tuwim, Węzłowiec – ul. Jagiełły, Michałkowice – ul. Wyzwolenia, Michałkowice – Plac 11 listopada.

Rowery miejskie będą dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Osoby, które po raz pierwszy będą chciały z nich skorzystać mogą zarejestrować się korzystając ze strony internetowej siemianowickirowermiejski.pl lub aplikacji mobilnej Nextbike.

Cennik za korzystanie z rowerów nie ulega zmianom. Aby rozpocząć użytkowanie SRM należy wpłacić min. 10 złotych opłaty inicjalnej, z której będą finansowane przyszłe wypożyczenia. Pierwsze 15 minut, przy każdorazowym wypożyczeniu, będzie bezpłatne, następnie opłata za wypożyczenie na czas: – od 16 do 60 minut wyniesie 1 zł, – 2 godzin wyniesie 2 zł, – 3 godzin wyniesie 3 zł, – 4 godzin i każda następna godzina wyniesie 4 zł. Rower będzie można wypożyczyć maksymalnie na 12 godzin. Po ich przekroczeniu użytkownik będzie zobowiązany do zapłacenia kary w wysokości 200 zł. Czas naliczany będzie od momentu pobrania pojazdu ze stacji rowerowej do chwili zwrotu na dowolną stację funkcjonującą w systemie.

Źródło i foto: UM Siemianowice Śląskie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice zrobiły punkt szczepień masowych w hali MOSiR

Premier i żona zaszczepieni na koronawirusa szczepionką Astra Zeneca

Ten biały bus to nie kurier ani dostawca. Sieje postrach na Śląsku!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close