RegionWiadomość dnia

Od piątku znowu otwarte hotele i stoki narciarskie. Zima w Beskidach jest jeszcze do uratowania?

Przerwany sezon zimowy wraca ze zdwojoną siłą. Od piątku wszyscy stęsknieni sportów zimowych i wypoczynku w górach będą mogli swobodnie, ale z narzuconymi ograniczeniami korzystać z wyciągów narciarskich czy hoteli. Na razie z idealnych warunków mogli korzystać uprawiający narciarstwo skiturowe czy biegowe.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-Mam dość turów, bo już z tych turów zdychamy, mamy kondychę chcemy turami rzucić i w końcu jak ludzie na nartach , z górki nie pod górkę wchodzić takmówi Krzysztof, turysta ze Szczyrku. Oczywiście wybieramy się, bo nie możemy się doczekać – mówi Izabela, mieszkanka Szczyrku.

 

W piątek, 12 lutego nastąpi ten długo wyczekiwany przez wszystkich moment oficjalnego otwarcie wyciągów i tras narciarskich oraz bazy noclegowej. Turyści chcący się wybrać na dłuższy pobyt w górach w tym rejonie powinni sprawdzić przede wszystkim jakie trasy będą otwarte i gdzie będą mogli się zatrzymać. Z tym ostatnim może być problem

-Zainteresowanie ofertą szczyrku jest ogromne, odbieramy mnóstwo telefonów zarówno to które wyciągi będą działać jak i o pokoje, no a te znikają te wolne pokoje znikają z minuty na minutę sytuacja jest dynamiczna obłożenie jest sporemówi Sandra Kulka z Informacji Turystycznej w Szczyrku.

Właściciele hoteli i pokoi wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Ponieważ odmrożenie tego sektora gospodarki zbiegło się również z weekendem walentynkowym, który dla wielu osób jest idealnym pretekstem, aby wyjechać w góry.

-Hotel jest przygotowany jak najbardziej na przyjęcie gości, jak również mamy pełne obłożenie hotelu i czekamy z niecierpliwością na jutrzejszy dzień –mówi Magda Marek, menadżer hotelu Alpin w Szczyrku.

Otwierane hotele i stoki, ale z ograniczeniami. Czy Beskidom luzowanie obostrzeń pomoże przetrwać zapaść?
Otwierane hotele i stoki, ale z ograniczeniami. Czy Beskidom luzowanie obostrzeń pomoże przetrwać zapaść?

Warunki w Szczyrku jak i całych Beskidach są po prostu idealne, zima jakiej nie było od kilku lat nie odpuszcza, a to dla fanów sportów zimowych jest najważniejsze. Do dyspozycji jest ponad 20 kilometrów przygotowanych i wyratrakowanych tras.

-Jeżeli chodzi o kwoty przygotowania ośrodka na taki weekend to musimy mówić mimo wszystko z perspektywy całego sezonu i myśmy o czym mówiłem już w relacjach wcześniej w grudniu wydali milion złotych około miliona złotych na przygotowanie ośrodka, na energię, na naśnieżenie tras no i dostaliśmy zgodę tylko na funkcjonowanie przez 10 dni. Więc mamy nadzieję, że to co powiedział na konferencji minister zdrowia jest oczywiście i będzie wiążące i że będziemy mogli funkcjonować no wierzymy w to co najmniej do końca marca – mówi Michał Słowioczek Szczyrk Mountain Resort.

Wszystkie procedury narzucone przez reżim sanitarny zostały już wdrożone, tak aby turyści, narciarze czy snowboardziści mogli w sposób bezpieczny cieszyć się z z ponownie otwartych stoków. Niestety turyści muszą pamiętać, że restauracje nadal pozostają zamknięte i jedynie mogą serwować potrawy na wynos.

 

autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czarne plansze, komunikaty „Media bez wyboru”. Media w Polsce protestują przeciwko nowemu podatkowi od reklam

Chodniki i przejścia dla pieszych zawalone lodem i śniegiem! To jak przedzieranie się przez zasieki!

Piast Gliwice w ćwierćfinale Pucharu Polski! Pogoń – Piast 1-2!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close