RegionWiadomość dnia

Teleporada w POZ wyłącznie dla pacjentów od 7 do 64 lat! Będzie nowelizacja rozporządzenia

Od 1 marca ma wejść w życie nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia, dzięki której z teleporad w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej będą mogli korzystać jedynie pacjenci w wieku od 7 do 64 lat. Osoby starsze lub młodsze będą mogły korzystać z teleporad jedynie w sytuacjach, gdy sprawa będzie dotyczyć wypisania recepty celem kontynuacji leczenia, lub zdobycia zaświadczenia, które nie wymaga pojawienia się w POZ. Rozpoczyna się dyskusja czy taki ruch jest w obecnym czasie dobry.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– To lekarz decydować powinien, albo nawet szerzej zespół POZ, bo wspomniana chociażby przeze mnie pielęgniarka czy ten pacjent nadaje się na wizytę domową bądź czy wystarczy mu teleporada, a nie kryterium wieku. No bo przecież osoba, która ma lat 64, może być o wiele bardziej chora niż osoba 68 czy 70-letnia – mówi dr n. med. Ireneusz Szymczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny rodzinnej.

 

Jak nieoficjalnie mówią kierownicy placówek POZ takie rozporządzenie zmusi przede wszystkim wiele zamkniętych na cztery spusty w trakcie epidemii COVID-19 przychodni do wznowienia normalnej działalności i stacjonarnego przyjmowania pacjentów.

 

autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czarne plansze, komunikaty „Media bez wyboru”. Media w Polsce protestują przeciwko nowemu podatkowi od reklam

Chodniki i przejścia dla pieszych zawalone lodem i śniegiem! To jak przedzieranie się przez zasieki!

Piast Gliwice w ćwierćfinale Pucharu Polski! Pogoń – Piast 1-2!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close