KrajRegionWiadomość dnia

Od początku pandemii w Polsce wyzdrowiało już 116 osób

Jak widać na załączonym obrazku koronawirus wywołuje chorobę, z której da się wyjść obronną ręką. Od początku epidemii COVID-19 w Polsce wyzdrowiało już 116 osób – to dobry wynik! Przypomnijmy, że lekarze i pielęgniarki ze wszystkich szpitali, dwoją się i troją by nie doprowadzić do powtórki scenariusza z Hiszpanii czy Włoch. Sytuacja w naszym kraju nie jest dobra ale nie możemy również powiedzieć, że jest tragiczna.

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Od 4 marca br. do teraz wiele osób w Polsce zachorowało na COVID-19 – kilkadziesiąt też zmarło. Stoi gospodarka, a rząd co rusz wprowadza kolejne restrykcje by poprawić nasze bezpieczeństwo. Nakłada się też coraz wyższe kary za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny czy niepotrzebne przemieszczanie się. Masowo zostajemy w domach, dzięki czemu nie doprowadzamy do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Sytuacja nie jest zła i wszystko wskazuje na to, że nie powtórzymy scenariusza z Hiszpanii czy Włoch. Ministerstwo Zdrowia informuje, że już 116 osób zakażonych COVID-19 wyzdrowiało i w pełni sił wróciło do swoich domów. Jak podaje Polsat NewsChoroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

Pamiętajmy, że w obecnej sytuacji warto zostać w domu i nie dołączać do grupy zakażonych osób. Wirus ten jak pokazują doniesienia ze świata może być również śmiertelny dla młodych i dzieci. Tak naprawdę naukowcy ciągle prowadzą badania nad COVID-19 i nie znają szczegółowych odpowiedzi na dręczące nas pytania. Niedawno spółka ExMetrix podawała, że pandemia powinna w Polsce wyhamować po 20 kwietnia – to wtedy ma wyraźnie spaść dzienny przychód zachorowań i zgonów.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Gospodarka stoi, ruszają zwolnienia grupowe! To początek lawiny?

Zespół Pilár i proboszcz katedry Chrystusa Króla nagrali teledysk z Telewizją TVS! [WIDEO] Saving Love to przesłanie ufności na trudny czas!

Matury próbne przez internet to porażka? Strona padała, testy sprzed lat 😉 [WIDEO]

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close