Region

Od poniedziałku ruszają szczepienia seniorów 80+

25 stycznia rozpoczną się pierwsze szczepienia grupy I, czyli między innymi seniorów. Pierwsze szczepienie w Katowicach odbędzie się o godzinie 7:15 w szpitalu tymczasowym.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że każdy senior ma zagwarantowaną możliwość przyjęcia szczepionki. Do końca I kwartału tego roku szczepionkę przeciwko Covid-19 w Polsce przyjmie 3 mln 100 tys. osób. – Mamy system przygotowany na znacznie większą skalę szczepieńmówił Michał Dworczyk. – Jednak z uwagi na niezależne od nas, ograniczone wielkości dostaw, nie będziemy w stanie zaszczepić w tym czasie większej liczby osób przypominał szef KPRM.

Pierwszym seniorem powyżej 80. roku życia, który przyjmie szczepionkę w Katowicach będzie Włodzimierz Czechowski, przedstawiciel władz Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Źródło: ŚUW/MZ

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Już rano zabrakło terminów na szczepienia dla seniorów 70+! [WIDEO]

To koniec Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach? Bankructwo może być kwestią kilku miesięcy

Wisła idzie na wojnę z rządem. 1 lutego hotele, stoki i restauracje mają się otworzyć!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close