RegionSport

Gorzkowska nie rezygnuje z wyprawy na K2. Czeka na okno pogodowe

Mimo że K2 zimą zostało już zdobyte z planów wejścia na jeden z najtrudniejszych do zdobycia szczytów nie rezygnuje Magdalena Gorzkowska.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Urodzona w Bytomiu lekkoatletka napisała w mediach społecznościowych, że obecnie na K2 są porywiste wiatry. – O sile 80-100 km/h. Musimy to przeczekać. Tak, wyprawy w Himalaje to więcej czekania niż akcji. Całą akcję przedszczytową mamy już za sobą – napisała.

Teraz alpinistka czeka na okno pogodowe. – Czyli co najmniej 3 dni z rzędu, kiedy siła wiatru na szczycie będzie niska. Max 25 km/h. Tutaj tylko i wyłącznie pogoda determinuje moje decyzje – pisze.

– Wiem po co tu jestem i póki co cała moja akcja górska przebiegła zgodnie z planem i w zdrowiu. Jest to moja czwarta wyprawa na 8k i zdecydowanie czuje się najlepiej z wszystkich poprzednich. Warunki zimowe mi aż tak nie przeszkadzają, jestem na nie przygotowana i organizm już po prostu z czasem przyzwyczaił się do funkcjonowania w -25 stopniach – dodaje.

Fot. FB/Magdalena Gorzkowska-Szczyt Twoich Możliwości

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Już rano zabrakło terminów na szczepienia dla seniorów 70+! [WIDEO]

To koniec Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach? Bankructwo może być kwestią kilku miesięcy

Wisła idzie na wojnę z rządem. 1 lutego hotele, stoki i restauracje mają się otworzyć!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close