RegionWiadomość dnia

Sosnowiec uruchamia całodobowy telefon w sprawie dzikich zwierząt

501 456 203 – to całodobowy numer telefonu Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu, pod którym mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje w sprawie dzikich zwierząt.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– To nowe rozwiązanie, które ułatwi naszym mieszkańcom szybki kontakt w sprawie dzikich zwierząt. Te od czasu do czasu odwiedzają osiedlamówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ostatnie kilkanaście miesięcy to głośne akcje związane z ratowaniem życia, m.in. dwóch łosi. Jeden zakleszczył się na drodze krajowej nr 94, a drugi odwiedził wschodnie dzielnice miasta. Tylko dzięki sprawnej interwencji służb udało się uratować ich życie.

Teraz sosnowiecki MZUK zajmie się wszystkim. – Mamy podpisaną umowę z weterynarzem, który w razie potrzeby udzieli pomocy i opatrzy zwierzę. Jeśli jego stan będzie tego wymagał, zapewnimy leczenie i rehabilitację w ośrodku dla zwierząt – dodaje prezydent.

Źródło i foto: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski! Jakim był piłkarzem?

Seniorzy powyżej 70 roku życia będą mogli umówić się na szczepienie. Ale to nie będzie takie proste

Nie płacisz abonamentu za posiadanie RTV? Poczta Polska prowadzi kontrole!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close