RegionWiadomość dnia

Oddaj krew przed Galerią Katowicką. Ruszyła Akcja Honorowego Krwiodawstwa

Od dzisiaj (22.01) rusza akcja  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Dotychczasowo udało się zebrać aż  10 180 800 ml krwi.

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Krew to najcenniejszy lek, którego jedynym źródłem jest organizm ludzki. Nie da się go zastąpić niczym innym, a w wielu przypadkach jest jedynym, co może uratować ludzkie życie. W szpitalach wciąż brakuje krwi. Szacuje się, że aby zapewnić potrzebną ilość krwi, w samym województwie śląskim do oddania krwi powinno zgłosić się aż 500 osób. Największe zapotrzebowanie jest na grupy krwi typu Rh-, gdyż posiada ją jedynie 15% społeczeństwa.

Od momentu, kiedy nasz mobilny punkt poboru stanął po raz pierwszy pod Galerią Katowicką, minęło niemal 7 lat. W tym czasie prawie 23 tysiące honorowych dawców oddało krew w specjalnym ambulansie. To imponująca liczba! Zgromadzone zasoby znikają jednak w nieprawdopodobnym tempie, w związku z czym serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do regularnego oddawania tego bezcennego daru. Na placu przed Galerią pozostajemy do dyspozycji przynajmniej kilkukrotnie w ciągu każdego miesiąca. Najbliższa okazja już w tym tygodniu – informuje Aleksandra Dyląg Kierownik Działu Organizacji i Marketingu RCKiK Katowice.

W styczniu na placu przed Galerią w specjalnych ambulansach zorganizowanych zostanie jeszcze sześć akcji krwiodawstwa. Planowo odbędą się one: 22 (godz. 10:00-17:00), 23 (godz. 8.00-15.00), 25 (godz. 10.00-14.00), 27 (godz. 10.00-17.00), 28 (8.00-15.00) oraz 29 (godz. 10.00-17.00) stycznia.

Źródło: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Masakra w Dąbrowie Górniczej! 6-latka kilkanaście razy ugodzona nożem! Dźgał ojciec?

Dostałeś SMS-a z prośbą o dopłatę do przesyłki? Uważaj! To oszustwo!

Kosiniak-Kamysz w Katowicach: Połączenie Śląska i Małopolski to ogromna szansa!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close