KrajRegionWiadomość dnia

Ogromne korki na granicy z Niemcami. Kierowcy stoją i nie mogą ruszyć

Sytuacja w kraju nie jest zbyt wesoła a już napewno jest dramatyczna na przejściach granicznych. Najgorzej jest w Zgorzelcu, Kołbaskowie i Jędrzychowicach. Tam czeka się na odprawę od kilku do kilkunastu godzin a korek sięga 25 kilometrów od granicy! Kierowcy są poirytowani i oburzeni a służby, które dbają o ruch rozkładają ręce.

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Na każdym froncie walki z koronawirusem sytuacja nie jest dobra. Tragiczna za to jest na kilku polskich przejściach granicznych takich jak Zgorzelec, Jędrzychowice czy Kołbaskowo. Korki sięgają 25 kilometrów, a kierowcy na odprawę czekają od kilku do nawet kilkunastu godzin. Poziom irytacji i znużenia osiąga apogeum a służby rozkładają ręce. Jak informują reporterzy RMF 24 Zatory są spowodowane tym, że od 1 kwietnia obowiązują nowe zasady przekraczania granic. Kierowcy już nie muszą wypełniać papierowych kart lokalizacyjnych, bo robią to za nich pogranicznicy za pomocą elektronicznej ewidencji sanitarnej. Kierowca i pasażerowie przekazują pogranicznikom dokument tożsamości oraz wypełniają kartę, w którym wskazują miejsce odbywania kwarantanny. Następnie pogranicznicy wpisują wszystko do systemu i sprawdzają poprawność tych adresów. Problem pojawia się, gdy ktoś nie ma miejsca, w którym może odbyć kwarantannę. Wtedy pogranicznicy dzwonią do sanepidu i ustalają dokładny adres, pod który osoba przekraczająca granice ma się skierować.

Przypomnijmy, że według szefa MSWiA granice zostały zamknięte dla cudzoziemców a Polacy wjeżdżający do kraju muszą odbyć dwu tygodniową obowiązkową kwarantannę ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa. Takie obostrzenia mają potrwać przynajmniej do 13 kwietnia, choć już gołym okiem widać, że raczej zostaną one wydłużone o dodatkowy okres. Reporterzy RMF 24 przypominają również, że Zawieszony do odwołania został również ruch na niektórych przejściach granicznych z Rosją, Ukrainą i z Białorusią, a na niektórych ograniczony. Również do odwołania ograniczony został ruch na niektórych przejściach granicznych z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją, gdzie czasowo została przywrócona kontrola graniczna.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Gospodarka stoi, ruszają zwolnienia grupowe! To początek lawiny?

Zespół Pilár i proboszcz katedry Chrystusa Króla nagrali teledysk z Telewizją TVS! [WIDEO] Saving Love to przesłanie ufności na trudny czas!

Matury próbne przez internet to porażka? Strona padała, testy sprzed lat 😉 [WIDEO]

źródło: RMF 24

red: B.Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close