RegionWiadomość dnia

Okupacja PGG: Rozmowy o podwyżkach dla górników na razie bez przełomu [WIDEO]

Ciąg dalszy rozmów związkowców z Polskiej Grupy Górniczej z zarządem spółki. Głównym postulatem strony związkowej jest podniesienie wynagrodzenia o 12 proc. Dziś negocjacje rozpoczęły się o godzinie 15.00, a do uczestnictwa w nich związkowcy zaprosili wiceministra energii Adama Gawędę. Mimo to związkowcy do rozmów podchodzili z pesymizmem.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Jest wyczekiwanie. Ludzie oczekują jakiegoś przełomu w tych rozmowach. Chociażby jakiejś deklaracji, że te pieniądze jednak jakieś na podwyżki się znajdą. Tak jak przypominałem wczoraj – od 12 lat nie było podwyżek. Potem oddaliśmy „czternastkę” na dwa lata. W tamtym roku udało się 680 zł wywalczyć. No ale niech państwo sobie policzą, to jest 7-8 lat, 680 zł, to tak jakby to była „stówka” na rokmówi Bogusław Hutek, szef górniczej „Solidarności”.

Wczoraj PGG informowała, że zarząd spółki uważa, że bezpiecznym rozwiązaniem jest kontynuowanie rozmów o podziale środków po wypracowaniu zysku.

POMÓŻCIE MAŁEJ JULCE! Operacja może uratować aniołkowi życie! Serwis SILESIA FLESZ od poniedziałku do piątku o 16.00, 17.45, 20.00 i o 23.00 w TVS!

Koncert „Dzień Babci i Dziadka z Telewizją TVS”! Już 25 stycznia w Zabrzu

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tylko fakty, zero mitów! Konferencja o SIECI 5G w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach [ZDJĘCIA]

[APEL O POMOC] Mała Julka urodziła się bez kości w nóżkach! Potrzebuje pilnej operacji!

Katowice: Rusza budowa nowego biurowca. To Silesia for Business [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close