KrajRegionŚwiat

Opozycja alarmuje o problemach z głosowaniem za granicą

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta RP wzywa rząd do wyjaśnienia procedur związanych z głosowaniem korespondencyjnym za granicą. Przedstawiciele PO informują natomiast, że nie działa infolinia MSZ dla Polaków głosujących za granicą. Nie przed wszystkimi konsulatami są też ustawione skrzynki do odbioru pakietów wyborczych.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Bogdan Klich, senator RP z ramienia Platformy Obywatelskiej informuje opinię publiczną o niepokojących sygnałach, docierających do opozycji z zagranicy. Chodzi o Polaków, którzy mieszkając poza granicami naszego kraju, chcieliby oddać ważny głos w nadchodzących wyborach prezydenckich i tym samym przyczynić się do podtrzymania ducha demokracji w pełnej krasie. Panuje dezinformacja i w związku z tym PO zwraca się ponownie z prośbą o uruchomienie infolinii MSZ, by każdy Polak mieszkający za granica mógł wyjaśnić jak może zagłosować, rozwiewając przy tym wszelkie wątpliwości. – Rząd PiS mówi, jak ważna jest dla nich Polonia, a kiedy przychodzą bardzo ważne wybory, Polacy mieszkający za granicą spotykają się z brakiem informacji, chaosem i bałaganem. Czy to tylko chaos i bałagan, czy celowe działanie, by zdemobilizować Polonię?czytamy na łamach Polsat News słowa posłanki  Barbary Nowackiej.

Padają również pytania do samego ministra, dlaczego nie zaprosił na czas wyborów misji obserwatorów z Rady Europy. Padają oskarżenia, że rząd najpierw chciał w związku z pandemią przeprowadzić wybory korespondencyjne, a teraz nie potrafi poradzić sobie nawet z metodą mieszaną i zadbaniem o Polaków, którzy chcą głosować za granicą. Do sprawy włączył się również Krzysztof Bosak z Konfederacji. – Nie jest to sprawa bez znaczenia dla Konfederacji, ponieważ wśród Polaków na emigracji generalnie poparcie dla naszych sił jest dużo większe niż w kraju. Nie ma zgody na to żeby pominąć wyborców Konfederacji za granicą i pozbawienie praw obywatelskich wyborców innych opcjikomentuje w Polsat News. 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2020: Marklowice na prezydenta zagłosują tylko korespondencyjne. Są plusy i minusy

W Sosnowcu wpuszczą nadtlenek wodoru do lokali wyborczych!

Jura uratowana? Kopalni cynku i ołowiu pod Zawierciem nie będzie! [WIDEO]

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close