KrajRegion

Tarcza 4.0: Jest decyzja Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o Tarczy 4.0, która jest kolejnym instrumentem pomocowym w trakcie pandemii koronawirusa w Polsce. Pomoc zakłada m.in. dofinansowanie kredytów firm znajdujących się w trudnej sytuacji. Niedawno Sejm RP przyjął 96 ze 126 poprawek zaproponowanych przez polski Senat do tego projektu.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Dzisiaj Andrzej Duda podpisał ustawę o tarczy 4.0, która ma pomóc przedni≥biorcom znajdującym sie w trudnej sytuacji finansowej w związku za pandemia COVID-19. Niedawno Sejm RP przyjął 96 ze 126 poprawek, które do projektu ustawy zaproponował polski Senat. Wszystkie przyjęte poprawki miały aprobatę sejmowej komisji finansów publicznych. Jak czytamy na łamach Polsat NewsZgodnie z przyjętą poprawką Senatu, nieco zmieniony został tytuł ustawy oraz przepis określający jej zakres. Nowa nazwa to ustawa o „dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19”

 

Tarcza 4.0 jest kolejnym instrumentem, który ma pomóc poprawieniu kondycji polskich przedsiębiorców. Zakłada m.in. dopłatę do kredytów firm znajdujących si≥e w trudnej sytuacji finansowej, wydłużenie zasiłku opiekuńczego do 28 czerwca br. oraz możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Jedna z poprawek dotyczy również tego, że wniosek o postojowe mogą składać sami zainteresowani, jeśli nie chce tego za nich zrobić zleceniodawca. Poprawki, które zostały odrzucone, a tym samym po akceptacji prezydenta niewprowadzone w życie to te, które na nowo miały regulować stosunki prawne na poziomie kodeksu karnego, wykroczeń czy dotyczące ustroju sądów powszechnych. – Przepadły też poprawki, które miałyby pozwolić bogatym samorządom na nieopłacanie „janosikowego” przez wszystkie miesiące, w których straciły one co najmniej 20 proc. dochodów, a nie tylko w czerwcu i lipcuczytamy na łamach Polsat News.  Póki co na pomoc w trakcie pandemii poszło ponad 10 mld złotych z budżetu państwa.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2020: Marklowice na prezydenta zagłosują tylko korespondencyjne. Są plusy i minusy

W Sosnowcu wpuszczą nadtlenek wodoru do lokali wyborczych!

Jura uratowana? Kopalni cynku i ołowiu pod Zawierciem nie będzie! [WIDEO]

źródło: Polsat News
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close