AlarmRegionWiadomość dnia

Organizowali śluby i wesela, teraz nie mają z czego żyć! Protest branży ślubnej odbył się w Katowicach [WIDEO]

To kolejna branża, która domaga się likwidacji obostrzeń i możliwości powrotu do pracy. Przed biurem poselskim Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach pojawili się przedstawiciele przedsiębiorców związanych z branżą ślubną i weselną. Jak dziś (5.02) przekonywali, protestując występują w imieniu wielu osób, które z dnia na dzień zostały bez pracy i bez środków do życia

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Przyszli na ten protest, młodzi silni ludzie, którzy są wstanie pracować potrzebujemy tylko zielonego światła, pytanie kiedy to się stanie – mówi Karol Chachurski, organizator protestu.

Na tak stawiane pytania nie ma jeszcze odpowiedzi. Swojej frustracji nie kryją również ci, którzy planują w najbliższym czasie zawrzeć związek małżeński.

-Jestem zestresowana, i jestem może nie zestresowana bardziej jestem zdenerwowana faktem, że dalej nic nie wiem czy on będzie czy nie moi goście są w niepewności moja rodzina jest w niepewności, a ja jeszcze się zajmuje ogólnie też weselami, więc też jestem w tej niepewnościmówi Lena Bajer, przyszła panna młoda z Sosnowca.

Branża ślubna to nie tylko sale weselne, czy salony sukien ślubnych. To także kucharze, operatorzy kamer, fotografowie czy animatorzy dla dzieci. Nie wszyscy jednak z tej branży mogli liczyć na wsparcie z rządowej tarczy.

Swoje postulaty protestujący pozostawili dziś w biurze poselskim Bożeny Borys-Szopa
Swoje postulaty protestujący pozostawili dziś w biurze poselskim Bożeny Borys-Szopa

-Dlatego jest ta suknia symbolem właśnie naszej branży, że tutaj nikogo nie ma tu jest po prostu pusto – można było usłyszeć na proteście.

Jak podkreślają, oczekują jasnej deklaracji, kiedy będą mogli wznowić swoją działalność i nadrobić straty finansowe.

-Chcemy konkretów, tak naprawdę chcemy konkretów i chcemy po prostu wrócić do pracy, w naszych postulatach jest wyraźnie zaznaczone, że najpóźniej do początku kwietnia chcielibyśmy wiedzieć co tak naprawdę dalej mamy robić bo nasi klienci i nasi koledzy branżowi po prostu czekają na konkretne informacjemówi Anna Pycia z firmy MyDay.pl.

Swoje postulaty protestujący pozostawili dziś w biurze poselskim Bożeny Borys-Szopa.

Branża ślubna ma dość! Przyszli protestować pod biurem PiS w Katowicach
Branża ślubna ma dość! Przyszli protestować pod biurem PiS w Katowicach

 

autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie jeden a sześć? Rząd zapowiada budowę bloków jądrowych w Polsce!

Branża weselna i ślubna pada! W piątek, 5 lutego protest w Katowicach pod siedzibą PiS [WIDEO]

Śląskie: Nowy pogromca kierowców! Mobilna kamera pojawi się na ulicach i nikt nie wie gdzie i kiedy!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close