AlarmRegion

Osiedlowe śmietniki wyglądają jak las. Choinek po świętach przybywa z każdym dniem

Wygląda na to, że żywe choinki zdecydowanie wygrały rywalizację z tymi sztucznymi. Tyle, że jest z nimi jeden podstawowy problem. Kiedy kończy się okres świąteczny, coś trzeba z nimi zrobić. Z każdym dniem na osiedlowych śmietnikach ląduje coraz większa liczba mniej lub bardziej uschniętych drzewek. Jednak nie wszyscy mieszkańcy wyrzucają choinki do śmieci.

 

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25


– Wynieśliśmy ją do lasu za domem, tak żeby tam sobie siedziała. Sąsiad ją potem chyba wziął na opał właśnie w domu mówi Weronika, mieszkanka Wodzisławia Śląskiego.

– Mam choinkę taką w doniczce więc nie będę jej wyrzucać tylko jak później się przyjmie to posadzę w ogrodzie. No i to przede mną jeszcze wszystko – mówi Izabela, mieszkanka Wodzisławia Śląskiego.

Dla tych, którzy jednak zdecydują się wyrzucić choinkę urzędnicy mają kilka gotowych rozwiązań. W niektórych przypadkach jest nawet szansa, że nasze drzewko uzyska drugie życie.

– Pracownicy punktu selektywnej zbiórki odpadów to te osoby, które odbierają choinki zarówno te, które jeszcze mają szansę na przeżycie czyli kupowane przez mieszkańców w doniczkach jak i choinki, które już szansy na przeżycie nie mają czyli pozbawione systemu korzeniowego nie mają. To właśnie tam najlepiej dostarczyć choinkę czy to w doniczce, czy to bez doniczki i pracownicy już się w pełni nią zajmą – mówi Anna Szweda – Piguła, rzecznik prasowy UM Wodzisław Śląski.

Osiedlowe śmietniki wyglądają jak las. Choinek po świętach przybywa z każdym dniem
Osiedlowe śmietniki wyglądają jak las. Choinek po świętach przybywa z każdym dniem

Na odbiór choinek od mieszkańców przygotowują się już też Katowice. Tu mieszkańcy będą mieli dwie możliwości.

– Pierwszy sposób to w każdym momencie mieszkaniec ma możliwość przywiezienia tej choinki do jednego z naszych czterech punktów gminnych odbioru odpadów w dowolnym terminie ale musi to zrobić własnym transportem. Natomiast drugi sposób to jest to, że odbieramy te choinki bezpłatnie od mieszkańca w terminach wywozów odpadów wielkogabarytowych w zabudowie wielorodzinnej i w terminach odpadów bio w zabudowie jednorodzinnej – mówi Antoni Ostrowski, MPGK Katowice.

Najbliższy termin takiej zbiórki jednak dopiero w lutym. W Jaworznie jest jeszcze ciekawiej, bo tam miasto otrzymane od mieszkańców choinki w doniczkach posadzi na specjalnie wyznaczonej działce, żeby drzewka mogły rosnąć dalej tworząc jaworznicki zagajnik świąteczny.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Potężny wybuch gazu w Bytomiu. Prokuratura umorzyła śledztwo

W MCK ruszyły szczepienia pracowników służby zdrowia. W jeden dzień zaszczepiono 150 osób

W Pszczynie na sankach zjeżdżać można, a w Katowicach nie. Obostrzenia w praktyce wyglądają różnie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close