KrajRegion

Otworzył siłownię pomimo zakazu. Grozi mu kara do 30 tys. złotych

Policjanci sporządzą wniosek do sądu o ukaranie właściciela jednej z puckich siłowni, gdzie wbrew obowiązującym zakazom obiekt pozostawał otwarty i dostępny dla osób z zewnątrz. Służby sanitarne mogą nałożyć karę administracyjną do 30 tys. złotych.

 

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

Od 28 grudnia weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 r., zgodnie z którym do 17 stycznia 2021 r.  obowiązują nowe regulacje w obszarze sportu w ramach walki z koronawirusem.

W związku z powyższym pracownicy sanepidu w asyście policjantów przeprowadzili kontrole obiektów sportowych oraz handlowych znajdujących się na terenie powiatu puckiego. Urzędnicy wraz z funkcjonariuszami sprawdzali, czy przedsiębiorcy oraz przez inne podmioty działalności przestrzegają nowych restrykcji związanych z zakazem prowadzenia poszczególnych form przedsiębiorczości.

W trakcie niezapowiedzianych kontroli policjanci ujawnili otwartą siłownię, z której mogły korzystać osoby z zewnątrz nie uprawiające na co dzień sportu związanego z profesjonalnym współzawodnictwem, które zostało wskazane przez obowiązujące nowe regulacje.

Policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie właściciela za prowadzenie obiektu sportowego pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia tego typu działalności. Za to wykroczenie grozi kara grzywny lub nagany.

Odrębną postępowanie w tej sprawie przeprowadzi sanepid, który może nałożyć na organizatora karę administracyjną w wysokości 30 tys. złotych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

UDAŁO SIĘ!!! 9,5 miliona dla chorego na SMA Maciusia udało się zebrać w ostatnim momencie!

Ślub bezdomnych w Katowicach. Na ślubnym kobiercu stanęły dwie pary!

Trzy nowe modele powstaną w tyskiej fabryce Fiata! Także Jeep i Alfa Romeo!

 

źr. Policja Pomorska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close