KrajRegionWiadomość dnia

Koronawirus bardziej niebezpieczny dla palaczy. Tak wynika z badań naukowców

Złą informacja dla wszystkich miłośników palenia wszelkich odmian tytoniu. Naukowcy doszli do wniosku, że koronawirus jest zdecydowanie bardziej groźny dla palaczy i osób z obturacyjną chorobą płuc, niż dla osób, które z papierosami nigdy nie miały styku. Epidemia to bardzo dobry czas by przemyśleć sprawę i rzucić nałóg, który już sam w sobie może doprowadzić nas do śmierci – apelują badacze.

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jeśli palisz to jest to dobry moment by porzucić ten i tak już śmiertelny dla Ciebie nałóg. Naukowcy odkryli, że koronawirus jest zdecydowanie bardziej groźny dla osób uzależnionych od wyrobów tytoniowych. Przebieg choroby może być straszny i skończyć się…śmiercią. Jaki jest powód takich wniosków badaczy? Chodzi o pewien enzym, które podwyższony wynik może występować u osób palących i tych, którzy choruje na POChP. Enzym ten nazywa sie ACE-2 i pomaga patogenowi dostać się do komórek w płucach, gdzie śmiertelnie i samoczynnie się namnaża. – Badania oparto na danych uzyskanych w Chinach, gdzie wskaźnik śmiertelności chorujących na Covid-19 mężczyzn była wyższy niż ten u kobiet, a wg. Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), połowa męskiej populacji tego kraju pali, podczas gdy problem ten dotyczy tylko 2 proc. kobiet. – czytamy w tłumaczeniu raportu opublikowanym na łamach RMF 24. Do apelu dołącz się Światowa Organizacja Zdrowia, która przypomina, że na chorobę COVID-19 wywołaną przez koronawirusa SARS-COv2 zmarło już ok. 81,5 tys. ludzi, a o samym zakażeniu dowiedziało się do tej pory 1,4 mln ludzi.

Może faktycznie czas spędzany w domu i zazwyczaj z rodziną jest dobrym momentem, w którym jesteśmy w stanie rzucić śmiertelny nałóg. Pamietajmy, że palenie wyrobów tytoniowych i innych około tytoniowych może spowodować również raka i tym samym śmierć.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cmentarze zamknięte przez koronawirus, a za wstęp mandat? Tylko w teorii [WIDEO]

Gliwice: Wędkarz do patrolu: „Mam już serdecznie dość siedzenia w domu!” [ZDJĘCIA]

To nie żart! 500 złotych mandatu za ujeżdżanie konia!

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Koronawirus bardziej niebezpieczny dla palaczy. Tak wynika z badań naukowców”

  1. Prędzej umrę z szoku, co teraz PiS wyrabia z ludźmi aniżeli na koronawirusa. Pytanie retoryczne: a skąd weźmie rząd kasę na tarczę antykryzysową jak wszyscy Polacy przestaną palić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close