Region

Park Śląski ma nowego prezesa. To Agnieszka Bożek z Tychów

Fotel prezesa Parku Śląskiego to wyjątkowe gorące krzesło. Tym razem zasiądzie na nim Agnieszka Bożek, która do tej pory była Dyrektorem Departamentu Obsługi Zarządu Województwa Śląskiego. Związana jest także ze stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Tomasz Papaj, mysłowicki radny Prawa i Sprawiedliwości zrezygnował z funkcji prezesa Parku Śląskiego. Złożył rezygnację – a pismo w tej sprawie przesłał już do rady nadzorczej PŚ. Do dymisji podał się z przyczyn osobistych. Na stanowisku wytrzymał zaledwie pół roku. W czerwcu 2019 zmienił na fotelu prezesa Parku Śląskiego Krzysztofa O. Ten tez nie był szefem zielonych płuc aglomeracji zbyt długo – bo urząd piastował zaledwie od kwietnia do czerwca.

Powód? Specjalna akcja policji, która zarejestrowała przyjmowanie 100 tys zł łapówki przez Marka P., kierownika projektu modernizacji i przebudowy Parku Śląskiego. To program wyceniony na ponad 200 milionów złotych! Łapówka miała pochodzić od jednego z przedsiębiorców prowadzących swoją działalność na terenie Parku Śląskiego, a sama łapówka miała ułatwić zawarcie korzystnej umowy dzierżawy pod pawilon handlowy.

Krzysztof O. został odwołany z funkcji szefa Parku Śląskiego przez marszałka woj.śląskiego w czerwcu, a już w październiku mężczyzna został zatrzymany przez policję – jego kolega Marek P. obciążyć miał go zeznaniami w sprawie korupcji.

Park Śląski ma nowego prezesa. To Agnieszka Bożek z Tychów
Park Śląski ma nowego prezesa. To Agnieszka Bożek z Tychów
Agnieszka Bożek, nowy prezes Parku Śląskiego

Rada Nadzorcza powołała na funkcję Prezesa Parku Śląskiego Agnieszkę Bożek – samorządowca, doświadczonego menadżera i społecznika. Agnieszka Bożek ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu (kierunek zarządzanie i marketing – zarządzanie finansami) oraz Politechnikę Śląską (kierunek zarządzanie i marketing: specjalność zarządzanie finansami) Aktualnie uczęszcza na studia podyplomowe Executive Master od Business Administration (MBA). Posiada wiedzę z zakresu rachunkowości zarządczej oraz controllingu. Kierowała spółkami prawa handlowego i pełniła funkcje menadżerskie.

Pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Obsługi Zarządu Województwa Śląskiego w latach 2018-2020. Angażowała się w działalność Parku Śląskiego. Brała udział w pracach Komitetu Sterującego ds. Modernizacji Parku Śląskiego, Wojewódzkiej Rady Społecznej ds. Parku Śląskiego i Okrągłego Stołu ds. Parku Śląskiego. Była zaangażowana w najważniejsze projekty realizowane w regionie w ostatnich latach: wdrażała i koordynowała Marszałkowski Budżet Obywatelski, uczestniczyła w posiedzeniach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Przewodniczy pracom Rady Pożytku Publicznego.

Źródło: parkslaski.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Park Śląski ma nowego prezesa. To Agnieszka Bożek z Tychów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close