KrajRegion

Pełniła nocny dyżur na oddziale noworodkowym. Pielęgniarka miała 2 promile alkoholu w organizmie

Dwa promile alkoholu w organizmie miała 57-letnia pielęgniarka, która pełniła dyżur nocny na oddziale noworodkowym w Szpitalu Miejskim w Nysie.

 

ZOBACZ KONIECZNIE: 1000 zł nagrody za skazanie sprawców niszczenia przystanków na Śląsku!

10 października, około godziny 21:00, dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że jedna z pielęgniarek może być nietrzeźwa. Do Szpitala Miejskiego skierowano policyjny patrol.

Na miejscu mundurowi zastali 57-letnią kobietę. W trakcie rozmowy wyczuli od niej alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że w organizmie miała 2 promile alkoholu. Jak się okazało o godzinie 19:00, rozpoczęła dyżur na oddziale noworodkowym.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta podczas dyżuru nie wykonywała żadnych czynności mogących narazić dzieci, czy ich matki na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia lub życia.

57-letnia pielęgniarka została zwolniona do domu. Za przebywanie w miejscu pracy w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadać przed sądem. Teraz może grozić jej areszt lub grzywna.

 

(źr: Policja Opolska)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close