KrajRegionWiadomość dnia

Próba nielegalnego przekroczenia granicy. Chodzi o 20 osób i czterech „kurierów”

Jak widać przestępcy w Polsce i na świecie nie boją się koronawirusa a ich procedery trwają w najlepsze. Strażnicy graniczni z okolic Nysy udaremnili wjazd na teren RP 20 osób jak również 4 kurierów, którzy mieli ich bezpiecznie przewieźć na Ukrainę. Służby mają nie tylko ręce pełne roboty związane z pandemia alei również muszą walczyć z takimi bezprecedensowymi przypadkami łamania prawa.

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Mimo, że wznowiono kontrole na granicach z UE i wprowadzono szereg restrykcji w dalszym ciągu w najlepsze trwa proceder związany z nielegalnym przekraczaniem granic RP i wjazdem na teren naszego. Mundurowi z granicy polsko-czeskiej udaremnili przejście 20 obywateli Ukrainy. – Tuż po godzinie 1:00 w nocy, 20 obywateli Ukrainy przekroczyło pieszo i nielegalnie granicę czesko-polską. W naszym kraju czekało na nich czterech rodaków, którzy mieli zająć się ich dalszym transportemrelacjonuje Magdalena Skrętkowicz z nyskiej policji na łamach TVN 24. 

– Cudzoziemcy zostali zobowiązani do powrotu do swojego kraju, a także orzeczono wobec nich zakaz wjazdu na terytorium państw strefy Schengen na okres trzech lat. Odpowiedzą za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom. Jednak już teraz otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu oraz pięcioletni zakaz wjazdu na terytorium państw należących do strefy Schengenprecyzuje rzecznik straży granicznej reporterom TVN Katarzyna Walczak. 

Jak widzimy na załączonym obrazku służby graniczne działają sprawnie uniemożliwiając nielegalny wjazd do RP w trakcie trwania epidemii. Tym samym jako obywatele możemy czuć się nieco bezpiecznej. Dziwi tylko brak odpowiedzialności – przepisy są jasne, restrykcje też a przestępcy mimo kryzysu dalej działają tak jak działali.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Mniej ludzi wpuszczanych do sklepu! Wicepremier zapowiada kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem!

PKN Orlen daje 60 mln zł na walkę z koronawirusem. Do Polski przyleciał transport maseczek [ZDJĘCIA]

Małgorzata Kidawa-Błońska zawiesza kampanię i wzywa do bojkotu wyborów! [WIDEO]

źródło: TVN 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close