RegionSportWiadomość dnia

Piast Gliwice wstrzymuje sprzedaż biletów na Wisłę Kraków. Powodem koronawirus

Można powiedzieć – zaczyna się. Jeszcze dobrze nie ruszyła – już wstrzymana. Sprzedaż biletów na mecz piłkarskiego Mistrza Polski, Piasta Gliwice z Wisłą Kraków została zawieszona. Powodem – koronawirus!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Piast Gliwice wygrał dwa ostatnie mecze, w tym wyjazdowy z Legią Warszawa i wskoczył na pozycję wicelidera tabeli. Nic więc dziwnego, że apetyty kibiców rosną. Tyle tylko, że mogą oni obejść się smakiem w kwestii dopingu Niebiesko – Czerwonych na żywo przy Okrzei 20. Bo klub wstrzymał sprzedaż biletów na najbliższy mecz „u siebie” – z Wisłą Kraków. Klub bowiem nie ma pewności, czy w najbliższą sobotę uda się przeprowadzić imprezę masową, jaką jest mecz – z udziałem publiczności. Piast wstrzymuje więc sprzedaż biletów i wydaje oświadczenie:

Informujemy, że sprzedaż biletów na sobotni mecz 27. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Wisłą Kraków została wstrzymana. Sprzedaż zawieszono do czasu wyjaśnienia przez klub, czy w sobotę będzie możliwe przeprowadzenie imprezy masowej na stadionie w Gliwicach z udziałem widowni.

Ze względu na epidemię koronawirusa Główny Inspektor Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób w pomieszczaniach zamkniętych. Możliwe jest podjęcie przez odpowiednie władze administracji rządowej oraz Ekstraklasy SA kolejnych decyzji związanych z wydarzeniami z udziałem publiczności. Obecnie trwają też ustalenia, czy najbliższe mecze Ekstraklasy powinny odbywać się z udziałem widzów.

Rozmowy podyktowane są troską o zdrowie uczestników imprezy masowej. O decyzjach w sprawie organizacji meczu Piast – Wisła i sprzedaży biletów na to spotkanie będziemy informować na bieżąco.
GKS Piast SA

 

Niewykluczone, że już wkrótce na podobne posunięcie zdecydują się inne kluby. Tym bardziej, że organizacja meczów przy udziale kibiców stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania.

Główny Inspektor Sanitarny zamieścił na stronie gis.gov.pl informację w sprawie imprez masowych oraz apel w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce w związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

 

źródło: GKS Piast Gliwice/MZ
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Już 5 osób zarażonych, kontrole na granicach [RAPORT KORONAWIRUS 9.03.2020]

Katowice: Kultowy warzywniak na Dąbrówce zostanie odbudowany po pożarze? Ruszyła zbiórka! [WIDEO]

Epidemia koronawirusa: Sindbad zawiesza połączenia autokarowe do Włoch [KOMUNIKAT]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close