RegionSport

Piekary Śląskie: 12-godzinny maraton dla chorej Lenki. Każdy może pomóc

Nie trzeba być świetnym biegaczem, wystarczą tylko dobre chęci. W sobotę, 21 listopada, każdy będzie mógł pomóc chorej Lence, która wymaga kosztownego leczenia w postaci immunoterapii.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

W sobotę, 21 listopada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś organizują charytatywny 12-godzinny Maraton biegowy i Nordic Walking dla Lenki.

Zmagania uczestników polegać będą na pokonywaniu ciągle, przez 12 godzin, pętli o długości 5 kilometrów. Każdy, kto weźmie udział w wydarzeniu, może pokonać wyznaczoną trasę dowolną ilość razy. Uczestnicy wystartują ze stadionu MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3, a trasa przebiegać będzie w lesie Dioblina.

Wpisowe do zawodów wynosi 20 zł, a płatności dokonać należy w dniu zawodów. Środki te należy wrzucać do puszki Fundacji, która wspiera chorą na nowotwór Lenkę.

Lenka ma 9 lat. Zachorowała w październiku 2019 roku i obecnie leczy się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Dotychczas przeszła przez 3 zabiegi i rozpoczęła leczenie w postaci nowoczesnej immunoterapii, które jest bardzo kosztowne, ale nie wiadomo, ile czasu będzie trwać.

Co zrobić, by wziąć udział w wydarzeniu?

Aby wziąć udział w zawodach, należy zgłosić swój udział na konkretną godzinę. Pierwsza grupa uczestników wyruszy na trasę o godz. 6 00, a start ostatniej grupy planowany jest na godz. 17.00, aby ostatecznie zakończyć wydarzenie o godzinie 18.00. Osoby, które w ciągu całego dnia przebiegną lub przejdą najwięcej kilometrów zostaną dodatkowo wyróżnione. Jedna osoba może wystartować w ciągu dnia kilka razy, a wyniki zostają zsumowane.

Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłaszać drogą elektroniczną poprzez serwis elektronicznezapisy.pl.

Źródło: UM Piekary Śląskie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polski rodzynek w LE zapunktował! Lech Poznań 3-1 pokonał Standard Liege!

Decyzja premiera o zamknięciu galerii handlowych to może być początek końca branży!

Kolejne zakażenia koronawirusem w Górniku Zabrze. Kilka osób odizolowanych od zespołu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close