KrajRegion

Piekary Śląskie: Bezpłatne badania mammograficzne – 17 lipca br.

Przy Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich 17 lipca stanie mammobus, w którym każda kobieta w wieku 50-69 lat będzie mogła wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Wykonawca badań apeluje o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Gdzie i kiedy?

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w naszym mieście 17 lipca 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Miejskim Domu Kultury, ul. Bytomska 73.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub poprzez stronę internetową www.mammo.pl. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy także przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą również zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Nie wymagamy skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych. Wczesne wykrycie pozwala zdiagnozować potencjalne zagrożenie na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Zachęcamy wszystkie Panie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Marsz nacjonalistów przejdzie w sobotę przez Katowice! Radny chce go zablokować [WIDEO]

Jest ugoda w sprawie pumy Nubii! Puma zostaje w ZOO w Chorzowie!

6-latka z Będzina marzy, żeby normalnie chodzić. Mówi o sobie „grzeczność” i dzielnie walczy z bólem i chorobą! [WIDEO]

Źródło: piekaryslaskie.com.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close