KrajRegionWiadomość dnia

Pierwszy prezes Sądu Najwyższego? Jest szansa, że dzisiaj poznamy nazwisko

Szósty dzień obrad zgromadzenia sędziów Sądu Najwyższego. Jest szansa, że dzisiaj zostanie wyłonionych pięciu kandydatów na stanowisko pierwszego prezesa. Prezydent Andrzej Duda wybierze.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

To już szósty dzień obrad zgromadzenia sędziów Sądu Najwyższego. Od 10:00 wznowiono obrady, zaczynać od kontynuacji pytań do kandydatów.

Jak czytamy na stronie Polsat NewsWolę kandydowania zgłosiło 10 sędziów. Kandydatami są sędziowie: Tomasz Artymiuk (Izba Karna), Leszek Bosek (Izba Kontroli Nadzwyczajnej), Tomasz Demendecki (Izba Kontroli Nadzwyczajnej), Małgorzata Manowska (Izba Cywilna), Joanna Misztal-Konecka (Izba Cywilna), Piotr Prusinowski (Izba Pracy), Marta Romańska (Izba Cywilna), Adam Tomczyński (Izba Dyscyplinarna), Włodzimierz Wróbel (Izba Karna) i Dariusz Zawistowski (Izba Cywilna).

Pytania, które dominują to – znajomość języków obcych, stosunek co do połączenia trzech izb z 23 stycznia br. oraz wizja dalszego funkcjonowania Sądu Najwyższego. Jak mówi Aleksander Stępkowski, który pełni obowiązki pierwszego prezesa i przewodniczy obradom, największe kontrowersje sędziowie mają juz za sobą. Pojawia się więc szansa, że właśnie dzisiaj zostanie wybranych 5 kandydatów. Osobę, która obejmie stanowisko pierwszego prezesa wybierze Prezydent Andrzej Duda. Przypomnijmy, że cała sytuacja jest związana z końcem kadencji Małgorzaty Gersdorf i koniecznością zachowania prawidłowego funkcjonowania tego organu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w czeskich kopalniach. Pracują tam górnicy z Polski

Urzędy zawalone wnioskami przedsiębiorców. Wszyscy chcą kasę z TARCZY!

16-latek z wbitą w głowę strzałą z łuku! Kolega chciał go nastraszyć [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close