RegionWiadomość dnia

Strajk przedsiębiorców: Tanajno ustala zasady

Strajk odbędzie się dzisiaj o godzinie 14:00. Jak podaje stołeczna Policja, nikt nie zarejestrował oficjalnie żadnego zgromadzenia na sobotę, co w praktyce oznacza, że będzie to nielegalna demonstracja. Tanajno jednak nie daje za wygraną, a wydarzenia, do których ma dojść dzisiaj nazywa „hybrydowymi”.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Demonstracja hybrydowa. Tak o dzisiejszych zaplanowanych na godzinę 14:00 mówi Paweł Tanajno, inicjator strajku przedsiębiorców. Wspominał również o uniemożliwieniu użycia przemocy wobec demonstrantów. Cała akcja ma mieć swój początek na pl. Defilad W warszawie. Znajdujący sie tam parking może pomieścić do 1000 samochodów. Strajkujący mają podjechać nieoznaczonymi samochodami – a wszelkie znamiona protestu maja być użyte dopiero na odpowiedni sygnał.

Zabieramy ze sobą kwiaty – najlepiej z białymi i czerwonymi pąkami – dużo. Zabieramy znicze.
Bardzo ważne, aby każdy miał ze sobą jakieś oznaczenie strajku – najlepiej flagi a minimalnie wydrukowane kartki z logiem strajku do trzymania nad głową. Ponieważ, będziemy zachowywać odległość 2 metrów od Siebie oznaczenie jest najistotniejsze. Zachowanie 2 metrów wyklucza jakiekolwiek kary ze strony GIS. Zgromadzenie mamy legalne a w świetle rozporządzeń sanitarnych będziemy również działać zgodnie z prawem. –
informuje we wpisie na portalu społecznościowym Facebook Paweł Tanajno. 

Tanajno pamięta nawet o autach, które mają zbiorniki z gazem. – Jeśli chodzi o gaz: to proszę parkować nasze auta na gaz zgodnie z przepisami tylko w przestrzeni otwartej. Parkowania aut na gaz w garażach podziemnych np. w Złotych Tarasach jest niedozwolone. – napisał  Tanajno. 

Demonstracji mimo wylewu frustracji mają nastawienie pokojowe. Pytanie jak tym razem zachowa się stołeczna Policja i czy dojdzie do jakiś incydentów. Do sprawy wrócimy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Nowe przypadki – 43 pracowników kopalń/strong>

Śląskie: Tragedia nad zalewem Pogoria IV. Znaleziono zatopiony samochód

Jest nowe rozporządzenie w sprawie lotów krajowych i międzynarodowych

źródło: Paweł Tanajno Facebook

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close