AlarmRegionWiadomość dnia

PILNE!!! Betoniarka zerwała trakcję, nie jeżdżą pociągi Tychy-Pszczyna! Są opóźnienia i komunikacja zastępcza

Awaria sieci trakcyjnej na trasie Tychy-Pszczyna. Nie jeżdżą pociągi, są utrudnienia, opóźnienia i komunikacja zastępcza. W słup sieci trakcyjnej uderzyła betoniarka.

 

 

Śmierć pacjenta w męczarniach w Sosnowcu wstrząsnęła Polską!

Jak informują Koleje Śląskie, na trasie Tychy-Pszczyna są spore utrudnienia w ruchu pociągów. Na przejeździe kolejowym w Pszczynie betoniarka zerwała trakcję kolejową. W związku z tym są spore utrudnienia w ruchu pociągów – zarówno pociągów Kolei Sląskich jak i InterCity.

O awarii informują między innymi Koleje Śląskie:

W związku z uszkodzeniem sieci trakcyjnej w st. Pszczyna wstrzymany jest ruch pociągów na odcinku Kobiór – Pszczyna – Kobiór. Na w/w odcinku zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa (BUS).

Wg najnowszego komunikatu Kolei Śląskich, zmieniła się mocno sytuacja dotycząca komunikacji zastępczej./ Z Tychów do Kobióra pociągi dojeżdżają jeszcze normalnie. Natomiast ze względu na konieczność wyłączenia zasilania na stacji Pszczyna, od Kobióra aż do Czechowic-Dziedzic kursować będzie komunikacja autobusowa. Potrwać to może kilka godzin.

Komunikat w tej sprawie wydały również PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Dziś około godziny (26.03)11:00 na odcinku Kobiór – Pszczyna, na trasie  Katowice – Bielsko – Biała, nieostrożny kierowca ciężarówki (betoniarki) wjechał na przejazd kolejowo-drogowy i zerwał sieć trakcyjną nad torami. W związku ze zdarzeniem wstrzymany został ruch pociągów. Na miejsce wysłano dwa pociągi sieciowy do naprawy sieci trakcyjnej. Służby techniczne PLK będą pracowały non stop. Za pociągi Kolei Śląskich uruchomiana jest autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Tychy – Pszczyna. Część pociągów regionalnych, a także pociągi dalekobieżne zostaną skierowane zmienioną trasą przez Mysłowice i Oświęcim. Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o zmianach w rozkładzie.

 

Między Tychami a Pszczyną kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. Kłopoty czekają także pasażerów pociągów do i z Wisły oraz do i z Cieszyna. Te pociągi kierowane są na objazd przez Oświęcim – pociągi odbijają na inną trasę w Czechowicach-Dziedzicach.

Na razie nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie awarii. Jak powiedziała nam Katarzyna Głowacka z PKP PLK, na miejsce zmierzają dwa pociągi techniczne, na razie jednak trudno ocenić jak długo potrwa usuwanie awarii. Technicy nie znają bowiem rozmiarów niszczeń, jakich dokonała betoniarka.

 

Z utrudnieniami muszą się liczyć także pasażerowie kursujących po tej trasie pociągów IC. -Pasażerowie są na bieżąco informowani o zmianach w rozkładzie jazdy, niestety, na pewno nie uda się uniknąć opóźnień – mówi nam Katarzyna Głowacka z PKP PLK.

 

autor: Wojciech Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close