KrajRegionWiadomość dnia

PILNE: Fabryka samochodów elektrycznych Izera powstanie w Jaworznie?

Sensacyjne informacje przekazał dzisiaj Michał Kurtyka z ministerstwa klimatu. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego minister przyznał, że rozmawiał z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim na temat lokalizacji fabryki samochodów elektrycznych właśnie w naszym regionie.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

– Dyskutowaliśmy nad tym, żeby na Śląsku powstała fabryka polskich samochodów elektrycznych. Mamy prototyp takiego pojazdu, Izera. I miałem przyjemność osobiście zwiedzić bardzo ciekawy i ładny teren inwestycyjny, dobrze dopasowany, w symbolicznym miejscu dla polskiej energetyki, bo w Jaworznie, naprzeciwko Elektrowni Jaworzno – mówił minister Kurtyka.

To jednak na razie wstępne plany i nie wiadomo, czy inwestycja w Jaworznie dojdzie do skutku. Już w sierpniu koncern ElectroMobility Poland zaprezentował dwa prototypy samochodów elektrycznych Izera: T100 i Z100. Wśród lokalizacji fabryki pojazdów wymieniało się też nieoficjalnie Rudę Śląską.

Według planów elektryczne Izery miałyby pojawić się na polskich drogach w połowie 2023 roku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Od teraz nowa długość kwarantanny! Jest rozporządzenie ministra zdrowia

DTŚ, tunel w Katowicach, zakręt przy Mazaku. Trochę deszczu i mamy plagę wypadków na Śląsku!

Korfanty patronem lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport zmieni nazwę na Korfanty Airport

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close